Keď jeden hráč zotrie celý tím NHL: Prázdne arény? Ja som hral aj na Floride, zvykol som si

Reilly SmithReilly Smith Zdroj: SITA/AP/Isaac Brekken

LAS VEGAS - Preventívne opatrenia v boji proti šíriacemu sa koronavírusu najnovšie ohrozujú aj zámorskú hokejovú NHL. Vedenie súťaže situáciu pozorne monitoruje a zatiaľ nepristúpilo k prerušeniu základnej časti, ako sa to stalo v basketbalovej NBA. Kluby Columbus Blue Jackets a San Jose Sharks však odohrajú najbližšie domáce stretnutia bez prítomnosti divákov, keďže sa rozhodli rešpektovať rozhodnutia príslušných orgánov v daných oblastiach.

Nie je vylúčené, že podobný trend bude pokračovať aj v ďalších halách a súboje profiligy sa budú hrať pred prázdnym hľadiskom. "Hral som v prázdnej hale dva roky počas môjho pôsobenia vo Floride Panthers. Som na to zvyknutý," odľahčil situáciu útočník Vegas Golden Knights Reilly Smith, cituje ho portál cbssports.com

Kanadský krídelník hrával za Floridu v sezónach 2015/2016 a 2016/2017. Organizácia Panthers je známa dlhodobo nízkou návštevnosťou duelov oproti ligovému priemeru. Od príchodu Vegas do NHL je Smith súčasťou kádra "zlatých rytierov". V aktuálnom ročníku je tretím najproduktívnejším hráčom tímu. V 71 zápasoch nazbieral 54 bodov (27+27).

Základná časť v NHL vyvrcholí v sobotu 4. apríla. Jednotlivé tímy potrebujú do jej konca odohrať jedenásť až štrnásť duelov v závislosti od zápasového harmonogramu. Vzhľadom na opatrenia spojené s koronavírusom a jeho rýchle šírenie je však otázne, či súťaž bude môcť pokračovať v štandardnom režime.

Viac o téme: Florida Panthers San Jose Sharks Columbus Blue Jackets Reilly Smith
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Isaac Brekken
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články