Švajčiarsko hodilo do ringu uterák: Musíme chrániť zdravie hráčov aj fanúšikov

BRATISLAVA - Po nemeckej DEL a nadnárodnej lige EBEL v utorok, slovenskej Tipsport lige a nórskej či poľskej najvyššej súťaži v stredu, vo štvrtok predčasne končí sezóna aj vo švajčiarskej NLA. Dôvodom je prevencia pred šírením koronavírusu.

Úrady v kantóne Ticino totiž vyhlásili zákaz organizovať všetky športové podujatia aj tréningy do 29. marca a po tomto termíne už nebude mať zmysel pokračovať v súťaži. Vedenie NLA teda sezónu 2019/2020 "odpískalo". Koniec súťažného ročníka sa netýka iba najvyššej ligy, ale všetkých hokejových súťaží vo Švajčiarsku.

"Je našou zodpovednosťou chrániť zdravie hráčov, predstaviteľov klubov aj fanúšikov, to je naša priorita," vyhlásil na webe súťaže jej šéf Denis Vaucher. Rovnako ako na Slovensku ani vo Švajčiarsku v tomto smere nie je daný predpis, ako postupovať pri postupoch a zostupoch. Viac napovie stretnutie zástupcov klubov s vedeniami súťaží v piatok 13. marca.

Situácia vo Švajčiarsku zaujíma celý hokejový svet, keďže v Lausanne a Zürichu by sa mali v máji konať majstrovstvá sveta seniorov. Aktuálne je konanie tohto šampionátu minimálne otázne, vo viacerých krajinách už teraz silnejú domnienky, že sa hrať nebude. Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) si chce nechať čas až do polovice apríla.

Na Slovensku sa zatiaľ skončila iba najvyššia súťaž, ostatné majú nútenú pauzu do 23. marca. Ligová rada ako riadiaci orgán Tipsport ligy bude o konečnom poradí v TL informovať neskôr, Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) bude o osude ostatných súťaží rokovať po ukončení dvojtýždňového prerušenia líg.

Najvyššia česká súťaž je aktuálne prerušená a o jej osude sa rozhodne neskôr, hrá sa aktuálne vo Fínsku, švédsku aj ruskej KHL. Ani KHL však nezostala bez zásahu, štvrtkový duel medzi Dinamom Moskva a Spartakom Moskva v 1. kole play-off sa uskutoční bez divákov.


Tagy: Denis Vaucher

Zdroj:
SITA
Foto:
zsclions.ch

DISKUSIA