Zúfalý Haščák strieľa ostrými: Z čoho majú žiť? Odpálili mladých, pôjdu robiť do Kauflandu!

Marcel Haščák
Marcel Haščák

KOŠICE - Marcel Haščák sa s 33 gólmi stal najlepším strelcom a štvrtým mužom v produktivite v prvej neukončenej sezóne hokejovej Tipsport ligy v modernej ére slovenskej samostatnosti. Jeden z lídrov HC Košice veľmi ťažko nesie rozhodnutie o predčasnom konci súťažného ročníka. Uvedomuje si, že niekoľkomesačná práca jeho aj spoluhráčov z tímu vyšla nazmar. Zároveň upozorňuje aj na ďalšie nežiaduce efekty, ktoré vyplývajú z rázneho kroku vedenia súťaže.

"Som nahnevaný a nedokážem to pochopiť ani prijať. Pre mňa je nepochopiteľné, že musíme ukončiť sezónu kvôli desiatim nakazeným ľuďom. Desať mesiacov tu chodíme na štadión, drieme a pripravujeme sa na to, aby sme niečo dokázali v play-off. Povedzme si pravdu, hokej zarába práve v play-off. A potom sa zíde pár hláv a povie - koniec! Naozaj to nedokážem prijať," uviedol Marcel Haščák pre viaceré slovenské médiá, cituje ho aj portál hokej.sk.

V prípade eskalácie nákazy by 32-ročný popradský odchovanec takýto verdikt prijal. Za rozumnejšie by však považoval s rozhodnutím počkať. "Čo ak bude o dva týždne situácia lepšia? Nie som virológ, ale čo ak sa teraz oteplí a situácia sa zlepší? Budeme pozerať ako hlupáci, ako hrajú v Česku play-off?“ zamyslel sa Haščák.

Podľa skúseného útočníka bola táto sezóna najlepšia za posledné roky. Aj preto ho takýto koniec mrzí. "Prišli Slovan a Michalovce. Mali sme tu šesť až sedem 'nabombovaných' tímov a diváci sa tešili na parádne play-off. Ľudia by šaleli a mňa preto veľmi hnevá, že to teraz rozhodli takto rýchlo. V šatni sme mali tím, ktorý si rozumel a cítil som, že ťaháme za jeden povraz. Všetci sme sa tešili na podstatnú fázu play-off a teraz toto. Pre mňa je to jednoznačne unáhlené rozhodnutie, veď v Česku majú oveľa viac nakazených ako u nás. Pozerá sa len na to, aby sa ušetrilo a nepozerá sa na hráčov a divákov.“

Negatívny efekt predčasného konca sezóny sa môže premietnuť aj to ukončenia kontraktov s hráčmi, ktoré už viaceré kluby avizujú. Podľa Haščáka najhoršie na tom budú mladí hokejisti, ktorí ešte nemajú úspory a ocitnú sa bez peňazí. "Mohli sa ukázať v play-off a teraz možno niektorí z nich skončia s hokejom. Ďakujeme pánovi poslancovi Tittelovi a ľuďom, ktorí umožnili zmluvy SZČO. Sú najhoršie na svete, pretože teraz kluby vyhodia mladých hráčov a tí budú bez príjmu od marca do septembra. Z čoho majú žiť? Rodičia ich pošlú robiť do Kauflandu. Plačeme nad stavom nášho mládežníckeho hokeja a keď príde prvý problém, tak mladých hráčov 'odpálime'. Ak by mali zamestnanecké zmluvy, mohli mať istotu a neboli by považovaní za podnikateľov. Povedzte mi, čo majú od zajtra hráči so živnostenskými zmluvami robiť. Tieto veci ma veľmi hnevajú," zakončil Haščák aj na webe hokej.sk


Tagy: HC Košice Marcel Haščák Tipsport liga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Ivan Fleischer

DISKUSIA