Situácia v anglickej lige začína byť vážna: V jednom z klubov testujú hráčov na koronavírus

BRATISLAVA - Po talianskej Serie A a španielskej La Lige zasiahol nový šíriaci sa koronavírus aj ďalšiu z popredných európskych futbalových súťaží - anglickú Premier League.

Tamojšie médiá počas štvrtka referovali, že v jednom z klubov začali u všetkých hráčov s testovaním na koronavírus, keďže u troch sa už objavili symptómy ochorenia. Tým klubom je nakoniec Leicester City, tretie mužstvo priebežnej tabuľky súťaže. Tréner "líšok" Brendan Rodgers priznal, že trio futbalistov po prejavení príznakov umiestnili do karantény a izolovali od zvyšku mužstva. Bližšie však nešpecifikoval, o ktorých hráčov ide.

Leicester City by mal v sobotu nastúpiť v ligovom dueli proti Watfordu. "Bola by škoda, keby tento zápas odložili, ale zdravie verejnosti je zo všetkého najdôležitejšie," poznamenal Rodgers podľa BBC Sport. Na otázku, či by sa podľa jeho názoru mohlo stretnutie uskutočniť bez divákov, odpovedal: "Zápasy sú vždy o hráčoch a fanúšikoch. Bez jedných alebo druhých to nie je to pravé." Vo Veľkej Británii dosiaľ potvrdili 484 prípadov koronavírusu, osem ľudí mu už podľahlo.


Tagy: Premier League

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
Getty Images

DISKUSIA