Katastrofický scenár sa naplnil: Aj hviezdna NHL padla za obeť koronavírusu!

Logo NHLLogo NHL Zdroj: SITA/AP/John Locher

NEW YORK - Vedenie kanadsko-americkej NHL prerušilo kvôli pandémiu koronavírusy na neurčito sezónu. Zámorská hokejová liga nasledovala basketbalovú NBA, ktorá sa k rovnakému kroku rozhodla v noci na dnes európskeho času.

"S ohľadom na pokračujúci vývoj a po konzultácii so zdravotníckymi odborníkmi Rada guvernérov po konferenčnom hovore oznamuje, že počnúc dneškom je sezóna 2019/20 pozastavená," uviedol komisár NHL Gary Bettman v oficiálnom vyhlásení.

Potvrdil, že krok NHL úzko súvisí s rozhodnutím NBA, ktorá súťaž prerušila potom, čo bol jeden z hráčov pozitívne testovaný na koronavírus. "Naše ligy zdieľajú zariadenie a uzamykateľné priestory, takže je teraz pravdepodobné, že niektorí členovia komunity NHL budú v určitom okamihu pozitívne testovaní. V tejto chvíli preto nie je vhodné pokračovať v zápasoch," povedal Bettman.

Vedenie súťaže bude sledovať situáciu a rozhodne o ďalšom postupe. "Naším cieľom je, akonáhle to bude možné, pokračovať, aby sme mohli sezónu dohrať a najlepší tím získal Stanleyho pohár. Dovtedy ďakujeme fanúšikom NHL za trpezlivosť a dúfame, že všetci zostanú zdraví," dodal Bettman. Rozhodnutie vedenia súťaže podporila aj Hráčska asociácia NHLPA.

Aktuálne chýba k dohraniu základnej časti NHL 189 stretnutí. Web kanadskej televíznej stanice TSN poukázal na skutočnosť, že nie je isté, že bude súťaž dohratá, a pripomenul, že v Európe už bolo množstvo súťaží zrušené.

Zámorská NHL doteraz od roku 1893 nemala víťaza a držiteľa Stanleyho pohára len dvakrát. V roku 1919 bolo finále zrušené po piatich zápasoch kvôli vypuknutiu španielskej chrípky. V roku 2005 bola sezóna zrušená kvôli výluke.

Viac o téme: NHL Garry Bettman
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/John Locher
  • Zdroj: ČTK, SITA, športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy