Talianski giganti ukázali veľké srdce: Peniaze aj hmotná pomoc na boj s koronavírusom!

Radosť hráčvo Interu Milána po výhreRadosť hráčvo Interu Milána po výhre Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

RÍM - Futbalový klub Inter Miláno venoval 300.000 chirurgických rúšok pre príslušníkov talianskej civilnej ochrany, AS Rím zasa poskytol 50.000 eur pre Národný inštitút pre infekčné choroby. Peniaze i hmotnú pomoc venovali oba kluby v súvislosti s bojom proti šíreniu nového koronavírusu. Informuje o tom agentúra DPA.

Epidémia, ktorá sa z Číny dostala prakticky do celého sveta zasiahla z európskych krajín najtvrdšie práve Taliansko, ktoré hlási ku štvrtku večer už 15.000 nakazených osôb a cez 1000 úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19, ktoré spôsobuje nebezpečný vírus.

"Veríme, že opatrenia, ktoré prinášajú úspechy v boji s nákazou v Číne, pomôžu zastaviť epidémiu aj v Taliansku," uviedol prezident "Nerazzurri" Steven Zhang. Už na začiatku marca klub z metropoly Lombardie venoval 100.000 eur pre milánsku nemocnicu, ktorá sa špecializuje na boj s infekčnými chorobami.

Národnému inštitútu so zameraním na infekčné choroby v Ríme, ktorý nesie meno talianskeho vedca Lazzara Spallanzaniho, venoval finančný dar AS Rím. "Všetci máme radi športových hrdinov, no ozajstnými hrdinami dneška sú lekári a sestričky, ktorí dňom i nocou zachraňujú životy. Chceme im pomôcť," uviedol prezident Giallorossi James Pallotta na klubovom účte na Twitteri.

Oba talianske kluby mali vo štvrtok večer odohrať prvý osemfinálový zápas Európskej ligy UEFA 2019/2020. Oba zápasy však boli odložené.

Viac o téme: Inter Miláno AS Rím
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Luca Bruno
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články