Najväčšie hviezdy NBA vyzývajú ku koncu: Čo naozaj potrebujeme, je zrušiť celý tento rok!

Stephen Curry a LeBron James
Stephen Curry a LeBron James

LOS ANGELES - Hviezdy basketbalovej NBA LeBron James a Stephen Curry vyzvali k ukončeniu sezóny. Dôvodom je epidémia koronavírusu, pre ktorú musela najkvalitnejšia basketbalová súťaž na svete prerušiť svoj program už druhýkrát v kalendárnom roku 2020. Prvýkrát sa tak stalo na konci januára po tragickej smrti Kobeho Bryanta.

Vo štvrtok zaznamenali prvé dva potvrdené prípady nakazenia koronavírusom u hráčov NBA. Sú nimi basketbalisti Utahu Jazz Rudy Gobert a Donovan Mitchell. Všetky zápasy ligy následne odložili na neurčito. "Ľudia, rušia sa športové podujatia, zatvárajú školy i pracoviská. To čo, naozaj potrebujeme, je zrušiť celý tento rok. Boli to poriadne tvrdé tri mesiace. Boh vás žehnaj a zostaňte zdraví," zverejnil trojnásobný najlepší hráč finále NBA LeBron James, aktuálne obliekajúci dres lídra Západnej konferencie Los Angeles Lakers.

V podobnom tóne sa vyjadril aj Stephen Curry z Golden State Warriors, dvojnásobný najužitočnejší hráč základnej časti. "Neviem, k čomu mám prirovnať túto situáciu. Skrátka sa zašite a starajte sa o seba a o ľudí okolo seba. Basketbal sa v istom momente vráti, no práve teraz je dôležité iba to, aby ste sa chránili a zostali v bezpečí," vyhlásil podľa AFP.

V USA evidujú k štvrtku 20.00 SEČ 1500 prípadov ochorenia, 40 ľudí zomrelo. V Kanade zaznamenali 117 prípadov a jedno úmrtie. Počet smrteľných obetí sa k štvrtkovému večeru zvýšil nad 4900, v 116 krajinách/regiónoch sveta ho diagnostikovali u vyše 130.000 osôb.


Tagy: NBA LeBron James Stephen Curry

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Tony Dejak; Twitter/LeBron James, Stephen Curry

DISKUSIA