Strašné správy prišli i z Anglicka: Tréner giganta Arsenalu Londýn ďalším nakazeným!

Manažér Arsenalu Mikel Arteta bol pozitívne testovaný na koronavírusManažér Arsenalu Mikel Arteta bol pozitívne testovaný na koronavírus Zdroj: SITA/AP/Matt Dunham

LONDÝN - Hrozné správy prišli aj z londýnskeho Arsenalu. Manžér Gunners Mikel Arteta sa cítil nedobre a testy ukázali, že sa nakazil koronavírusom. Okrem lodivoda "kanonierov" sa nakazil aj mladý Angličan Callum Hudson-Odoi z FC Chelsea.

Po tomto zistení bolo okamžite uzatvorené tréningové centrum Colney. "Ľudia z klubu, ktorí mali blízky kontakt s Mikelom, budú izolovaní v súlade s nariadeniami vlády. Očakávame, že to bude obrovské číslo, týkajúce sa ľudí z Colney, vrátane členov súpisky prvého mužstva a trénerov, a rovnako tak menšie číslo ľudí z našej Hale End Akadémie, ktorú sme predbežne zatvorili," píše sa v stanovisku Arsenalu a klub pokračuje vo vyhlásení. 

"Teraz pracujeme na tom, aby sme našli ďalších ľudí, ktorí mali nedávno kontakt s Mikelom. Dáme im vedieť, čo sa stalo a že by mali nasledovať pokyny, ktoré pravdepodobne odporučia domácu izoláciu." 

Mikel Arteta Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Mark Kerton

Arteta sa napriek pozitívnemu testu chce naďalej sústrediť na futbal a do práce by sa rád vrátil hneď, ako to bude možné. "Je to sklamanie, ale test bol vykonaný ppo tom, ako som sa cítil zle. V práci budem tak skoro, ako mi to bude povolené," povedal 37-ročný Bask. Izoláciu riešia aj v Manchestri City, takýto osud postihol obrancu Benjamina Mendyho, ktorého príbuzný sa ocitol v centre koronavírusu. 

Nakazil sa aj Hudson-Odoi z Chelsea 

Anglický futbalista Callum Hudson-Odoi mal pozitívny test na nový koronavírus. V stanovisku to potvrdil jeho klub FC Chelsea. Po trénerovi Arsenalu Mikelovi Artetovi je to druhý potvrdený prípad nákazy v Premier League.

Callum Hudson-Odoi Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Matt Dunham

U devätnásťročného stredopoliara sa objavili symptómy v pondelok ráno, ochorenie COVID-19 potvrdili testy vo štvrtok večer. Medzitým z bezpečnostných dôvodov nebol v tréningovom centre, napriek tomu sa "Blues" rozhodli preventívne uzavrieť časť svojich priestorov. Každá osoba, ktorá s hráčom prišla do kontaktu pôjde do karantény, informovala Chelsea na svojom webe.

V Anglicku zatiaľ neplánujú zrušiť podujatia

Britská vláda zvažuje zrušenie všetkých športových podujatí v krajine v boju proti novému koronavírusu. Predseda vlády Boris Johnson však uviedol, že opatrenie neprijmú okamžite. V Británii je 596 potvrdených prípadov COVID-19, desať ľudí zomrelo.

Zrušenie športových podujatí však nemá zabrániť samotnému šíreniu ochorenia, ale uvoľniť ruky verejnej správe. "Zvažujeme zákaz podujatí, ale podľa vedeckých štúdií to nemá veľký účinok na šírenie nákazy. Tento krok by však zmenšil dosah na štátne orgány, ktoré musia asistovať pri veľkých podujatiach," citoval Johnsona web BBC.

Britský premiér Boris Johnson Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Simon Dawson

Vo štvrtok mali pozitívne testy na koronavírus futbalista FC Chelsea Callum Hudson-Odoi a tréner Arsenalu Mikel Arteta. Podozrenie na ochorenie je u troch hráčov Leicestru City, v izolácii je aj obranca Manchestru City Benjamin Mendy. "Vychádzame z vedeckých poznatkov a zatiaľ nie je medicínsky dôvod na rušenie podujatí. Nehovorím, že sa tak nestane, je to jedna z možností," dodal Johnson.

Šéf Johnsonovho vedeckého poradného tímu Sir Patrick Vallance potvrdil, že rušenie športových podujatí nebude mať adekvátny efekt v boji proti vírusu: "Samozrejme, je tam riziko. Na druhej strane, v priemere chorý človek nakazí jedného až troch ľudí, takže je iba malá pravdepodobnosť nakazenia veľkého počtu osôb na štadióne. Väčšinou sa nakazia priatelia či kolegovia, no v otvorenom priestranstve málokedy."

Premier League zvolala mimoriadny míting

Premier League zvolala na piatok ráno mimoriadny míting klubov. Arsenal mal v sobotu odohrať ligový zápas v Brightone. Duel podľa všetkého odložia a je otázne, aký dopad bude mať pozitívny nález v jednom z klubov Premier League na ďalší priebeh súťaže. 

Arsenal mal už predtým dočinenie s novým koronavírusom. Jeho stredajší duel s Manchestrom City odložili po tom, čo prišli hráči do kontaktu s majiteľom Olympiakosu Pireus Evangelosom Marinakisom, ktorého pozitívne testovali. Stalo sa tak po ich vzájomnom zápase v Európskej lige z 27. februára.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Premier League Arsenal Londýn Mikel Arteta
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Matt Dunham
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články