VIDEO Žiadny koronavírus ich nezaujíma: Futbaloví fanúšikovia oslavovali a zapaľovali svetlice

Fanúšikovia Borussie Mönchengladbach oblečení ako duchovia
Fanúšikovia Borussie Mönchengladbach oblečení ako duchovia

MÖNCHENGLADBACH - Koronavírus je momentálne téma číslo jeden. Vírus zachvátil takmer celú planétu. Rýchlo sa šíril a bolo nutné ho zastaviť. Zrušilo sa takmer všetko. Športoví fanúšikovia nemajú čomu fandiť, keďže jedna za druhou ohlasovali pozastavenie alebo skončenie mnohé súťaže. Tie, ktoré ešte neohlásili koniec, zakázali fanúšikom vstup na štadión. Hrá sa tak v komornej atmosfére. Nájdu sa však aj takí ľudia, ktorí takéto zákazy nechcú rešpektovať.

Nemeckí futbaloví fanúšikovia silného Mönchengladbachu si nechceli nechať ujsť zápas ich milovaného klubu s 1. FC Kolín. Hoci zostali brány štadiónu zatvorené, pred vchodom sa začali zhromažďovať ľudia. Nechýbalo spievanie a svetlice. 

Početný dav ľudí oslavoval výhru 2:1, vďaka ktorej si domáci udržali štvrtú priečku v tabuľke, ktorá zaručuje miestenku do Ligy majstrov. Láska k milovanému klubu skrátka prerástla strach zo šírenia koronavírusu. Ak bol v húfe ľudí niekto prenášačom, mohli sa veľmi ľahko nakaziť ďalší. Ak chceme, aby sa veci čím skôr vrátili do normálu, treba sa takémuto správaniu vyvarovať a zostať doma.


Tagy: Borussia Mönchengladbach 1. FC Kolín

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Martin Meissner; Video: Youtube

DISKUSIA