Najsledovanejšia liga prerušená! Ďalšie top súťaže urobili rázne rozhodnutie

Ilustračné foto
Ilustračné foto

LONDÝN - Anglická Premier League nasleduje vzor Serie A, La Ligy, Bundesligy, Ligue 1 či MLS a pozastavila súťaž s okamžitou platnosťou. Stalo sa tak po tom, čo vyšlo najavo, že koronavírusom sú nakazení dvaja členovia súťaže - krídelník Callum Hudson-Odoi z Chelsea a manažér Arsenalu Mikel Arteta. Zákaz vstupuje do platnosti okamžite a bude trvať minimálne do 4. apríla.

Diváci tak neuvidia derby o rieku Mersey medzi Liverpoolom a Evertonom, stretnutie Josého Mourinha proti Manchestru United či výlet Chelsea na pôdu Aston Villy. "Futbalová asociácia, Premier League, EFL, Ženská Barclays League a druhá ženská liga Championship sa kolektívne zhodli na pozastavení profesionálnych súťaží v Anglicku do 3. apríla. Pozastavenie sa týka všetkých zápasov v Championship, League One a League Two, rovnako tak akadémie a zápasy mládežníckych tímov. Kluby dostali odporúčanie prerušiť všetky nepodstatné aktivity, ktoré zahŕňajú návštevu tréningového ihriska či stretnutie s fanúšikmi. Bližšia aktualizácia plánov bude poskytnutá po budúcotýždňovom stretnutí vedenia EFL," stojí v stanovisku Futbalovej asociácie. 

STOP i v Nemecku a Francúzsku

Vedenie dvoch najvyšších nemeckých futbalových súťaží rozhodlo o prerušení súťaže. Nemecká futbalová Bundesliga i druhá najvyššia súťaž sa nebudú hrať už ani tento víkend. Vedenie súťaží DFL v piatok popoludní rozhodlo o ich prerušení s okamžitou platnosťou. V piatok ráno ešte prijali toto opatrenie s platnosťou až od utorka 17. marca do 2. apríla. Víkendové 26. kolo sa malo odohrať podľa plánu, ale bez divákov. Napokon sa bundesligové zápasy nebudú hrať cez víkend vôbec, už v piatok zrušili aj predohrávku Düsseldorf - Paderborn.

V Nemecku hlásili v paitok popoludní 3117 prípadov ochorenia COVID-19, sedem ľudí zomrelo. Celosvetovo je potvrdených viac ako 139-tisíc prípadov, 5120 osôb podľahlo.

 

Nemecká bundesliga je po talianskej Serie A a španielskej La Lige tretia elitná európska súťaž, ktorá sa rozhodla prerušiť program. Krátko nato sa k Bundesligám pripojila aj francúzska federácia, tá prerušila Ligue 1 a Ligue 2, a to s okamžitou platnosťou. Vo Francúzsku hlásia 2876 oficiálnych prípadov ochorenia COVID-19 a 61 úmrtí. V Nemecku hlásia 2750 prípadov ochorenia COVID-19m šesť ľudí zomrelo. Celosvetovo je potvrdených viac ako 135-tisíc prípadov, 4990 osôb podľahlo.

Francúzska asociácia nestanovila termín pre opätovné rozbehnutie súťaží. "Vedenie sa jednohlasne zhodlo, že do odvolania prerušíme prvú a druhú ligu. Ako uviedol francúzsky prezident, všeobecný záujem teraz musí byť nadradený úplne všetkému. Musíme chrániť slabých a zastaviť šírenie epidémie," uviedlo vedenie ligy v prehlásení. 

Kopačky a rukavice odkladajú aj v Škótsku

Po anglickej futbalovej Premier League prerušili pre šíriaci sa koronavírus aj škótsku najvyššiu súťaž. Predstavitelia Škótskej futbalovej asociácie a Škótskej profesionálnej futbalovej ligy sa dohodli na odložení zápasov na neurčito. Počas najbližšieho víkendu sa malo uskutočniť aj slávne derby Old Firm medzi Glasgowom Rangers a Celticom Glasgow.


Tagy: Premier League Bundesliga Ligue 1 Bundesliga 2 Ligue 2

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR, športky
Foto:
bundesliga.com; Twitter/Thiago Alcantara

DISKUSIA