Z pretekov Paríž - Nice odstupuje prvý tím: Obávajú sa nákazy zo Saganovej Bory!

Tím Bahrain-McLaren na tlačovej konferenciiTím Bahrain-McLaren na tlačovej konferencii Zdroj: Profimedia

NICE - Cyklistický tím Bahrain-McLaren sa rozhodol odstúpiť z prebiehajúcich etapových pretekov Paríž - Nice. Urobil tak po tom, ako bol z preventívnych dôvodov testovaný na koronavírus jeden zo zamestnancov tímu Bora-Hansgrohe, ktorého farby v týchto dňoch reprezentujú aj bratia Peter a Juraj Saganovci. Nemecké zoskupenie vydalo oficiálne stanovisko, podľa ktorého by situácia nemala byť taká vážna, ako sa zdalo.

"V noci mal jeden z našich zamestnancov príznaky prechladnutia. Náš doktor následne informoval lekára pretekov v súlade s oficiálnymi usmerneniami organizátorov, ako aj podľa aktuálnych medzinárodných pokynov. Po vyšetrení sa však ukázalo, že zamestnanec nemal žiadne typické symptómy, ktoré by naznačovali nakazenie vírusom Covid-19. Nie sú potrebné žiadne ďalšie opatrenia, no tím sa napriek tomu rozhodol izolovať zamestnanca a v záujme bezpečnosti všetkých zúčastnených aktívne monitorovať situáciu," uvádza tím Bora-Hansgrohe na svojom webe.

Juraj a Peter Saganovci Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Tím Bahrain-McLaren na túto situáciu zareagoval radikálne - odstúpením z pretekov. Za ich zrušenie malo podľa špecializovaného portálu cyclingnews.com hlasovať päť tímov, za pokračovanie bolo jedenásť. Napokon bol dosiahnutý kompromis a preteky sa skončia sobotňajšou 7. etapou s dojazdom na kopec Valdeblore La Colmiane. Záverečná nedeľňajšia etapa bola zrušená, čo potvrdila aj oficiálna stránka pretekov.

Tím Bahrain-McLaren, ktorý dosiahol na 78. ročníku pretekov Paríž - Nice jeden etapový triumf zásluhou Španiela Ivána Garcíu Cortinu a celkovo tri pódiové umiestnenia, poďakoval cyklistickej verejnosti za pochopenie a podporu v tejto situáciu. "Pretrvávajúce obmedzenie pohybu po celej Európe a zdravie našich cyklistov znamenajú, že toto preventívne opatrenie je okamžitou prioritou," uviedol tím na oficiálnom webe.

Viac o téme: Paríž - Nice Bora-Hansgrohe Bahrain-McLaren
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články