Mladá pretekárska hviezda sa prihovorila za všetkých: Zostaňte v bezpečí, zdravie má prioritu!

Charles LeclercCharles Leclerc Zdroj: SITA/AP/Rick Rycroft

MELBOURNE - Monačan Charles Leclerc sa veľmi tešil na začiatok aktuálneho ročníka motoristickej formuly 1. Seriál prestížnych pretekov mal odštartovať počas tohto víkendu v austrálskom Melbourne, no napokon všetko dopadlo inak. Aj do tohto športu nakoniec zasiahol šíriaci sa koronavírus, pre ktorý sa organizátori radšej rozhodli zrušiť tradičnú prvú sezónnu zastávku v kalendári F1.

"Budeme si musieť ešte počkať, kým si opäť sadneme do áut. Veľmi som sa tešil, že budem znova za volantom, ale toto bolo najlepšie možné rozhodnutie. Zdravie všetkých má najvyššiu prioritu. Zostaňte všetci v bezpečí a dúfajme, že sa toto všetko čoskoro skončí," odkázal Leclerc prostredníctvom instagramu.

Dvadsaťdvaročný supertalent vlani zažil premiérový ročník vo farbách talianskeho Ferrari a v internom tímovom súboji zdolal aj ostrieľaného Nemca Sebastiana Vettela. Ukázal, že má potenciál bojovať s najlepšími mužmi seriálu Formuly 1 a získané skúsenosti by chcel pretaviť na úspech počas tohtoročnej sezóny. Cieľom monackého pilota je zisk majstrovského titulu.

Charles Leclerc, v pozadí Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

"Myslím si, že je stále veľa vecí, ktoré sa musím naučiť. Boj o titul je náročný. Myslím si, že Lewis Hamilton je teraz veľmi, veľmi silný," vyjadril sa pre formula1.com rodák z Monte Carla, ktorého čaká tretia sezóna medzi motoristickou elitou. V prvej hájil farby Sauberu a v druhej začal zbierať úspechy v červenom monoposte Ferrari. Dočkal sa prvých dvoch víťazstiev v Belgicku a Taliansku, nazbieral desať pódiových umiestnení a v celkovom poradí obsadil štvrté miesto.

Bývalý šampión seriálov GP3 a Formula 2 sa v minulej sezóne dokázal vyrovnať s tlakom vo Ferrari, no vie, čo musí zlepšiť. "Myslím si, že mám rýchlosť potrebnú na zisk titulu. Ukazoval som ju počas mojich dobrých víkendov. Všetko je však o vyrovnanosti výkonov. Snažím sa odvádzať čo najlepšiu prácu a zároveň sa zlepšiť. Ak sa mi to bude dariť, myslím si, že mám šancu uspieť," pokračoval.

Charles Leclerc a Sebastian Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Toru Hanai

S tímovým kolegom Sebastianom Vettelom

Taliansky tím si v zime poistil Leclerca až do konca sezóny 2024. Scuderia verí, že práve talentovaný mladík jej opäť prinesie majstrovskú radosť. "V porovnaní s predchádzajúcim rokom je to pre mňa iný pocit. Poznám sa s tímom, viem, ako veci fungujú a cítim sa byť viac pripravený. Počas zimnej prestávky som na sebe pracoval viac ako kedykoľvek predtým," hovoril.

Podľa predsezónnych testov v Barcelone však Ferrari nie je hlavným ašpirantom na celkové víťazstvo. Nový monopost so špecifikáciou SF 1000 je síce rýchly v zákrutách, ale stráca na rovinkách. "Pridali sme autu prítlak a výsledkom toho je nižšia rýchlosť na rovných úsekoch. To sme však aj očakávali. Až čas ukáže, či sme to urobili správne alebo sme to prehnali. Na druhej strane môžeme povedať, že v zákrutách budeme rýchlejší," dodal odhodlane Leclerc.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12
Viac o téme: F1 Scuderia Ferrari Charles Leclerc
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Rick Rycroft
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články