Zbytočná smrť futbalistu Salu s novými detailami: Zistenie vyšetrovateľov, z ktorého mrazí!

Emiliano Sala tragicky zomrel 21. januára 2019 pri havárii lietadla
Emiliano Sala tragicky zomrel 21. januára 2019 pri havárii lietadla

NANTES - Lietadlo s futbalistom Emilianom Salom, vtedy novou posilou Cardiff City, ktoré sa zrútilo do mora 21. januára 2019, riadil pilot bez platnej licencie a povolení na riadenie stroja. Platnou licenciou navyše nedisponovalo ani lietadlo. Takéto závery ukázalo najnovšie vyšetrovanie.

Vyšetrovatelia tiež zistili, že pilot David Ibbotson, zrejme aj vinou neoprávnenia na lietanie, nabral príliš veľkú rýchlosť a stratil nad strojom akúkoľvek kontrolu. Jeho telo sa doteraz nenašlo a pravdepodobne sa ani nenájde. Pilot pritom dostával plat, pričom jeho licencia nič také nepovoľovala. Sala akoby tušil blížiacu sa katastrofu a pár dní pred odletom poslal na sociálnu sieť WhatsApp správu, že lietadlo vyzerá, akoby sa malo o chvíľu zrútiť. 

Ibbotson predtým nikdy neabsolvoval nočný let a jeho SEP hodnotenie, ktoré mu povoľovalo riadiť lietadlo s jedným motorom, vypršalo tri mesiace pred nehodou. Cardiff City zaplatili za Salu 15 miliónov libier, čím sa z neho stala najdrahšia posila v histórii klubu. Za francúzsky Nantes odohral 120 zápasov a strelil 42 gólov. 


Tagy: Cardiff City Emiliano Sala Nantes FC

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Aaron Chown

DISKUSIA