Obrovská smola Rybára s Krištofom: Fínsku ligu ukončili bez majstra, ich tím dominoval

Michal Krištof
Michal Krištof

BRATISLAVA - Na zoznam európskych hokejových súťaži, v ktorých sa aktuálna sezóna nedohrá do konca najnovšie pribudla fínska Liiga. Ligová rada na piatkovom zasadnutí rozhodla o tom, že v rámci boja proti koronavírusu bude lepšie súťažný ročník 2019/20 predčasne ukončiť. Zároveň informovala o tom, že majstrom sa nestane žiaden tím, hoci Kärpät Oulu so Slovákmi Patrikom Rybárom a Michalom Krištofom v základnej časti dominoval.

"Naša spoločnosť je v situácii, ktorú sme predtým ešte nezažili. Rýchlo rastúce riziko nákazy koronavírusom vedie k mnohým výnimočným opatreniam, ktoré majú dopad na život každého Fína. Je jasné, že Liiga a jej kluby utrpia veľké straty, ale ekonomika je stále iba ekonomikou," vysvetlil prostredníctvom tlačovej správy na ligovom webe riaditeľ súťaže Heikki Hiltunen.

K rovnakému kroku predčasne ukončiť sezónu pristúpili ešte v utorok v nemeckej DEL a nadnárodnej EBEL. V stredu sa pridali slovenská Tipsport liga či poľská alebo nórska najvyššia súťaž. Vo štvrtok nasledovali švajčiarska NLA a česká Tipsport extraliga. Stále otvorená je situácia vo Švédsku, kde síce ukončili sezónu v juniorských ligách, ale seniorská SHL má iba prestávku do 24. marca. V Kontinentálnej hokejovej lige absolvovali kluby prvé kolo play-off, jeden duel Dinama Moskva a Spartaka Moskva sa hral bez divákov.

V rámci prevencie v boji proti ochoreniu COVID-19 dočasne prerušili sezónu v NHL aj v ďalších zámorských juniorských alebo seniorských ligách. Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zrušila viacero svetových šampionátov rôznych kategórií vrátane MS A-skupiny I. divízie hráčov do 18 rokov, ktoré sa mali uskutočniť v apríli v Spišskej Novej Vsi. Je viac ako pravdepodobné, že rovnaký scenár čaká májové seniorské MS vo Švajčiarsku.


Tagy: Michal Krištof Patrik Rybár Kärpät Oulu

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Oliver Ondráš

DISKUSIA