Domáca hviezda si nebrala servítku pred ústa: Nechápem, prečo sme na bicykloch!

Romain BardetRomain Bardet Zdroj: SITA/AP/Etienne Garnier

LA COTE-SAINT ANDRE - Belgický cyklista Tiesj Benoot vyhral piatkovú 6. etape pretekov Paríž - Nice. Jazdec stajne Sunweb sa na kopcovitej trati dlhej 161,5 km zo Sorgues do Aptu presadil v záverečnom úniku, ktorý odštartoval asi 13 km pred cieľom, a finišoval v čase 3:57:02. Špurt hlavného balíka vyhral jeho oddielový kolega Michael Matthews z Austrálie, tretí finišoval Kolumbijčan Sergio Andres Higuita Garcia z EF Pro Cycling.

Dvojica slovenských reprezentantov výrazne zaostala. Peter Sagan prišiel do cieľa na 79. priečke s mankom cez dvadsať minút, jeho brat skončil na 95. pozícii. Vedúcu pozíciu si udržal ich tímový kolega z Bory-Hansgrohe Nemec Maximilian Schachmann. Na druhé miesto sa dotiahol piatkový víťaz Benoot, ktorý stráca len 36 sekúnd. V sobotu sa pôjde záverečná etapa, keďže organizátori oznámili, že podujatie skracujú o jeden deň. Následne však viacero jazdcov uviedlo, že už nechce nastúpiť ani v sobotu. Pre jedného z členov Bory prišla v noci na piatok sanitka a je v izolácii, podľa agentúry SID však nemal pozitívny test na nový koronavírus SARS-CoV-2.

Juraj a Peter Saganovci Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

"Niektorí pretekári už odišli, iní nie. Skončíme možno s 30 jazdcami. Sám seba sa pýtam, kde je v tom zmysel. Ideme si naše malé preteky, akoby sa nič nedialo... Nechápem, prečo sme v piatok vôbec odštartovali. Nemali by sme byť vôbec na bicykloch, keď sa všetci ostatní snažia zabrániť šíreniu vírusu," povedal po etape rozčarovaný Romain Bardet.

Viac o téme: Paríž - Nice Romain Bardet