Triatlonový záver ako z filmu, rozhodnutie na cieľovej páske: Varga v Austrálii tesne za top 20

Ryan Sissons a Hayden Wilde na cieľovej páskeRyan Sissons a Hayden Wilde na cieľovej páske Zdroj: Twitter/TriathlonLIVE

MOOLOOLABA - Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga obsadil v sobotňajších pretekoch Svetového pohára ITU v austrálskej Mooloolabe 22. miesto, keď za víťazom Ryanom Sissonsom z Nového Zélandu zaostal o minútu a 19 sekúnd.

Varga bol tradične najrýchlejší v plaveckej časti, v cyklistickej a bežeckej časti potom v poradí klesol. Sissons zviedol v cieli súboj o víťazstvo s krajanom Haydenom Wildem, ten napokon tesne skončil druhý. Na tretej priečke finišoval domáci Luke Willian (+4 s).

Ryan Sissons a Hayden Galéria fotiek (3) Zdroj: Twitter/TriathlonLIVE

Medzi ženami triumfovala Britka Vicky Hollandová s náskokom 15 sekúnd pred krajankou Georgiou Taylorovou-Brownovou, tretia skončila domáca Ashleigh Gentleová (+27 s). V ženskej súťaži nemalo Slovensko zastúpenie. Preteky sú zároveň olympijskou kvalifikáciou do Tokia.