Ancelotti sa sťažuje a kritizuje život v Británii: Vláda si neuvedomuje vážnosť situácie!

Carlo Ancelotti na lavičke Evertonu
Carlo Ancelotti na lavičke Evertonu

LIVERPOOL – Tréner futbalistov Evertonu Carlo Ancelotti vytkol britskej vláde, že podceňuje vážnosť situácie v súvislosti so šírením koronavírusu.

"Mám pocit, že Veľká Británia si neuvedomuje vážnosť situácie. Život tu na ostrovoch totiž pokračuje takmer bez obmedzení," povedal 60-ročný Talian pre denník Gazzetta dello Sport.

Nezabudol však vyzdvihnúť rozhodnutie Anglickej futbalovej asociácie (FA) prerušiť najvyššiu súťaž: "Vzhľadom na priebeh uplynulých hodín je to nepochybne správny krok. Za takýchto okolností sme jednoducho nemohli pokračovať. Zdravie je v tejto chvíli najdôležitejšie a to pre všetkých: tímy, fanúšikov, kluby a všetkých zamestnancov."

Napriek obozretnosti skúseného trénera má už modrý klub z Liverpoolu prvý prípad ochorenia. Pozitívny test na koronavírus mal stredopoliar Andre Gomes. "Podnikli sme potrebné opatrenia, no nie sme v karanténe. Gomes je v poriadku. Horúčka ustúpila a to je v tejto chvíli najdôležitejšie," povedal Ancelotti podľa AFP.

Bývalému lodivodovi Realu Madrid, Bayernu Mníchov či Chelsea Londýn robí starosti aj situácia v jeho rodnom Taliansku: "S ohľadom na tragédiu, ktorou si v súčasnosti prechádzame, nemá pre mňa momentálne futbal žiadny význam. Stojíme zoči-voči pandémii, čo je situácia, s ktorou nemá nikto z nás osobné skúsenosti. Rastúci počet úmrtí je hrozný. Toto je boj, na ktorý sa musíme sústrediť, všetko ostatné ide bokom."


Tagy: Carlo Ancelotti Everton FC koronavírus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

DISKUSIA