Cristiano Ronaldo apeluje na fanúšikov: Prihováram sa k vám ako syn, otec a človek

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

FUNCHAL - Portugalsky futbalista Cristiano Ronaldo vyzval prostredníctvom svojho instagramu fanúšikov, aby sa riadili odporúčaniami Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom.

 "Nie je nič dôležitejšie ako ľudský život. Súčasná situácia si vyžaduje našu úplnú pozornosť. Prihováram sa k vám ako syn, otec a človek, ktorý je z týchto udalostí znepokojený," uviedol 35-ročný Ronaldo, ktorý je v izolácii na svojom rodnom ostrove Madeira.

Hráč talianskeho Juventusu Turín odletel do Portugalska za svojou mamou, ktorá pred týždňom utrpela mozgovú porážku. V krajine sa rozhodol zostať po tom, ako sa nákaza potvrdila u jeho spoluhráča Danieleho Ruganiho: "Úpenlivo myslím na tých, ktorí s vírusom bojujú vrátane Danieleho. Súcitím s ľuďmi, ktorým táto choroba vzala blízkych a skladám úctu profesionálom, ktorí riskujú svoje vlastné životy, aby zachránili ostatných."

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"The world is going through a very difficult moment which demands the utmost care and attention from all of us. "I speak to you today not as a football player, but as a son, father, a human being concerned with the latest developments that is affecting the whole world. "It is important we all follow the advice of WHO (World Health Organization) and the governing bodies on how we handle this current situation. Protecting human life must come above any other interests. "I would like to send my thoughts to everyone who has lost someone close to them, my solidarity to those who are fighting the virus, like my teammate Daniele Rugani, and my continued support to the amazing health professionals putting their own lives at risk to save others. "Cristiano Ronaldo."

Príspevok, ktorý zdieľa Cristiano Ronaldo (@cristiano.ronaldo7_),

 


Tagy: Cristiano Ronaldo koronavírus

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Marco Alpozzi

DISKUSIA