V problémoch už aj KHL: Fínsky klub odmietol nastúpiť v play-off, Fasel je za ukončenie sezóny

Ilustračné foto
Ilustračné foto

HELSINKI - Ruská hokejová KHL je jednou z posledných súťaží na celom svete, ktorú ešte neprerušil alebo neodložili ako preventívne opatrenie pred šíriacim sa koronavírusom. Všetko však môže zmeniť odstúpenie fínskeho klubu Jokerit Helsinki z vyraďovacej časti pred začiatkom druhého kola. V semifinále konferencia mali hrať "žolíci" proti SKA Petrohrad. Informáciu potvrdilo vedenie Jokeritu na svojom webe.

Séria medzi Jokeritom a SKA sa mala začať v utorok v Petrohrade, po štvrtkovom druhom súboji v Rusku sa mali dva zápasy hrať vo Fínsku v sobotu 21. a v pondelok 26. marca. Všetky zápasy sa mali hrať bez prítomnosti divákov na tribúnach, tak hlásili v piatok oba kluby na svojich weboch.

Správu o odstúpení Jokeritu z KHL najprv priniesli fínske médiá Italehti či Yle.fi, neskôr prišlo aj oficiálne vyjadrenie vedenia "žolíkov". Je otázne, ako budú Rusi postupovať v tomto prípade. Moskovská centrála zatiaľ súťaž neprerušila, no ani úplne nevylúčila verejnosť z týchto súbojov. Prijala iba opatrenia na obmedzenie počtu fanúšikov na tribúnach.

Fasel je za ukončenie sezóny

Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie René Fasel uviedol, že sezónu v Kontinentálnej hokejovej lige by mali ukončiť. V sobotu odmietol nastúpiť do 2. kola play off Jokerit Helsinki.

Fasel pre denník Ria Novosti uviedol, že sezónu by mali ukončiť. "Bolo by to spravodlivé. Buďme realisti, sezónu ukončili mnohé európske ligy, je to ťažká situácia. Zdravie ľudí je veľmi dôležité. Musíme akceptovať skutočnosť, že Jokerit nepokračuje v play off. Toto rozhodnutie je rozhodnutím chrániť populáciu a jej zdravie."

Fasel by mal v utorok vyrieknuť ortieľ nad májovými MS v hokeji vo Švajčiarsku. V utorok kvôli tomu zasadne vedenie IIHF, jej prezident sa deň predtým stretne s predstaviteľmi švajčiarskej vlády. Podľa niektorých zámorských médií je už šampionát prakticky zrušený a čaká sa len na oficiálne vyhlásenie.


Tagy: Jokerit Helsinki koronavírus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
jokerit.com

DISKUSIA