Futbalista milánskeho AC popísal situáciu v Taliansku: Obchod vyzeral ako nemocnica

Samuel Castillejo
Samuel Castillejo

MILÁNO - Španielsky stredopoliar Samuel Castillejo z AC Miláno opísal život v karanténou zasiahnutom Taliansku. Dvadsaťpäťročný futbalista prirovnal nákup v supermarkete k návšteve nemocnice a tiež zdôraznil, že ľudia kvôli šíreniu koronavírusu môžu z domu vychádzať len s povolením a vo výnimočných prípadoch.

Taliansko je po Číne, odkiaľ sa nákaza začala koncom decembra šíriť, najviac zasiahnutou krajinou. Novým typom koronavírusu bolo nakazených asi 17 tisíc ľudí a takmer 1300 ich už zomrelo. V krajine preto od pondelka platí celonárodná karanténa a futbalová Serie A bola minimálne do 3. apríla prerušená.

"Od pondelka sme doma a povedali nám, že to bude na týždeň. Ale myslím, že to bude trvať dlhšie, pretože sa už nakazili aj ďalší hráči," povedal Castillejo v rozhovore pre španielsky rozhlas. "Von môžete ísť len s povolením a vo výnimočných prípadoch. Môžete ísť do práce, k lekárovi alebo na nákup," dodal.

"Musíte ale ísť sám a k nikomu sa nepribližovať. Minulý týždeň som šiel do supermarketu a vyzeralo to tam ako v nemocnici. Všetci mali rúška a rukavice," pridal Castillejo. Kým doteraz bol zvyknutý na každodenné aktivitu a pevný režim, život v karanténe je pre neho nuda. "Spím, varím, upratujem a volám si s rodinou," opísal bývalý hráč Málagy a Villarrealu.


Tagy: Taliansko Miláno koronavírus Samuel Castillejo

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Simone Arveda

DISKUSIA