Nočná mora futbalovej rodiny naberá reálne kontúry! UEFA pripravuje odloženie ME 2020

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Členka Rady Medzinárodnej futbalovej federácie Talianka Evelina Christillinová potvrdila, že Európska futbalová únia v súčasnosti aktívne pracuje nad odložením ME 2020. Euro by sa malo hrať 12. júna do 12. júla 2020, no šírenie koronavírusu po celom "starom kontinente" robí v tomto smere škrt organizátorom. Aktuálne je totiž odložená väčšina európskych líg.

"Pracujeme na presune Eura 2020," cituje Christillinovú taliansky novinár Nicolo Schira na svojom twitteri, informuje o tom ruských Championat.com. Francúzsky denník L'Équipe už skôr priniesol dohad, že UEFA preusnie ME 2020 na rok 2021, oficálny verdikt v tomto smere by mal padnúť v utorok 17. marca.

UEFA uvažuje o presune EURO na december

Britský The Telegraph v sobotu priniesol informácie, že Európska futbalová únia uvažuje aj nad možnosťou presunúť EURO 2020 na december. Šíriaci sa koronavírus reálne ohrozil pôvodný termín majstrovstiev Európy vo futbale naplánovaných od 12. júna do 12. júla v dvanástich európskych mestách.

UEFA už oznámila, že na najbližší utorok zvolala krízový míting. Na ňom sa má rozhodnúť, aký bude osud nadchádzajúcich majstrovstiev Európy, prebiehajúcej sezóny Ligy majstrov a Európskej ligy UEFA i národných ligových súťaží vzhľadom na pretrvávajúcu epidémiu koronavírusu. Na videokonferencii sa zúčastnia predstavitelia všetkých 55 členských krajín a zástupcovia klubov i hráčov.


Tagy: UEFA FIFA koronavírus Evelina Christillinová

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
Getty Images

DISKUSIA