Futbalové hviezdy ukázali veľké srdcia: Štedré sumy pre nemocnice v Taliansku

Hráč Neapola Lorenzo Insigne
Hráč Neapola Lorenzo Insigne

BERGAMO – Futbalista Atalanty Bergamo Josip Iličič daroval miestnej Nemocnici pápeža Jána XXIII. loptu, ktorú si odniesol z utorkového víťazného osemfinálového zápasu Ligy majstrov na pôde španielskej Valencie (4:3). Slovinský útočník strelil všetky štyri góly svojho tímu.

"Stojíme za Vami, naši anjeli. Veríme, že dokážete zvíťaziť v tej najdôležitejšej hre zo všetkých," citoval Iličiča klubový web.

Zahanbiť sa nenechali ani ďalší profesionálni futbalisti z Apeninského polostrova. Kapitán Neapola Lorenzo Insigne daroval miestnej nemocnici 100.000 eur a obranca Juventusu Leonardo Bonucci pridal ešte o 20.000 viac. Informovala o tom agentúra AFP.

Najvyššia futbalová súťaž v Taliansku je pre pandémiu koronavírusu predbežne pozastavená do 3. apríla. Prezident Talianskeho futbalového zväzu Gabriele Gravina vylúčil, že by v prípade predčasného ukončenia súťaže korunovali majstra na základe aktuálneho postavenia v tabuľke.

Taliansko je najviac postihnuteou európskou krajinou, k nedeli 9.45 SEČ malo potvrdených 21.157 prípadov nákazy. Hlási 1441 úmrtí a 1966 vyliečených.


Tagy: Lorenzo Insigne Leonardo Bonucci Josip Iličič

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Francois Mori

DISKUSIA