Ronaldo veľkým hrdinom nebude: Falošnú správu o obrovskom geste rozšíril jeho bývalý švagor!

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

MADEIRA - Správa španielskeho denníka Marca, že portugalský futbalista Cristiano Ronaldo sa rozhodol rodnej krajine pomôcť v boji s koronavírusom premenením svojho reťazca hotelov na nemocnice sa napokon ukázala ako nepravdivá. Rozšíril ju totiž bývalý švagor kanoniera Juventusu Turín Edgar Caires a neskôr ju sám aj dementoval.

Podľa bývalého manžela Ronaldovej sestry Elmy mal útočník v úmysle platiť zo svojho kompletný personál nemocnice vrátane lekárov. Tridsaťpäťročný útočník už skôr prostredníctvom svojho instagramu vyzval fanúšikov, aby sa riadili odporúčaniami Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom.

"Nie je nič dôležitejšie ako ľudský život. Súčasná situácia si vyžaduje našu úplnú pozornosť. Prihováram sa k vám ako syn, otec a človek, ktorý je z týchto udalostí znepokojený," uviedol Ronaldo, ktorý je stále v izolácii na Madeire. Na rodný ostrov odletel za svojou mamou, ktorá nedávno utrpela mozgovú porážku. V krajine sa rozhodol zostať po tom, ako sa nákaza potvrdila u jeho spoluhráča Danieleho Ruganiho.

V Portugalsku hlásili k nedeli k 15.00 SEČ 169 infikovaných a žiadnu obeť. Celosvetovo evidujú vyše 156.000 prípadov, dosiaľ vírusu podľahlo 5833 ľudí.


Tagy: Cristiano Ronaldo Portugalsko Juventus Turín

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Laurent Cipriani

DISKUSIA