VIDEO Hladný lietajúci lev s výskokom až do nebies: Nekompromisných smečov sa bojí aj obruč!

Blake Griffin letí a zavesí sa na kôš
Blake Griffin letí a zavesí sa na kôš

DETROIT - Celým menom Blake Austin Griffin s rodiskom v americkom meste Oklahoma, jednotka NBA draftu 2009. Do ligy prichádzal ako niekto, kto mal povesť skokana. Ľudia ho považovali za hráča schopného akurát tak vyskočiť na kôš a zapichnúť loptu do koša. Celú prvú sezónu vynechal kvôli zraneniu kolena (napríklad ako Ben Simmons z Philadelphie), no potom naplno rozbalil svoju šou. Dnes oslavuje 31. narodeniny, i keď najradšej by bol, keby ich mohol stráviť v spoločnosti svojich spoluhráčov, prípadne celej rodiny.

Los Angeles Clippers si ho vytiahli z prvého miesta a v klube vytvoril veľkú trojku s DeAndre Jordanom a Chrisom Paulom. Menší a skromnejší klub z mesta anjelov dúfal, že toto trio ich konečne dovedie k prvému titulu, ale mužstvo nie a nie prekročiť svoj tieň. Najbližšie sa bránam titulu ako-tak priblížilo v play-off 2015. Nad Houstonom viedli vo semifinále konferencie 3:1 na zápasy, no náskok premrhali a vypadli. 

Hviezdne trio sa začalo rozpadávať výmenou Chrisa Paula do Houstonu, nasledoval ho DeAndre Jordan presunom do Dallasu. Presne medzitým sa uskutočnila výmena Griffina do Detroitu. Triplet sa tak razom stal minulosťou a Clippers sa zmierili, že sny o titule v tomto zložení nepremenia v realitu. Griffin však zanechal v Los Angeles poriadnu stopu, spolu so CP3 a Jordanom bavili divákov neustálymi smečmi, súperi nevedeli, či skôr brániť Griffina alebo Jordana. Od Chrisa Paula, najlepšieho rozohrávača poslednej dekády, prichádzal jeden krajší lob za druhým. 

Postupne pridal do hry i ďalšie doplnky, vďaka ktorým sa stal komplexnejším. Lietajúci leva možno považovať aj za solídneho tvorcu hry, no jeho kariéru kosia neustále zranenia, ktoré nás pripravujú o desiatky nekompromisných smečov, na ktoré je radosť sa dívať. 

Vychutnajte si 30 najkrajších akcií, ktoré v NBA predviedol. Video pochádza spred roka, NBA ho uverejnila na svojom YouTube kanáli pri príležitosti jeho 30. narodenín. Príjemné sledovanie, priatelia!


Tagy: Blake Griffin Los Angeles Clippers Detroit Pistons

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Chris Carlson; Video: YouTube/NBA

DISKUSIA