Brankár Milána mrazivo opísal dianie v Miláne: Prázdnota, totálne uzavretie, je to šialené!

Asmir Begovič
Asmir Begovič

MILÁNO - Dokážete si predstaviť, že dlhodobo žijete vo vyľudnenej oblasti, kde sa akoby zastavil život? Miláno, mesto módy, by sa v tomto období mohlo nazvať aj ako mesto duchov. Prakticky celé Taliansko sa ocitlo v rovnakej situácii. Fungujú iba drogérie a obchody s potravinami, koronavírus už vzal životy viac ako 1800 ľuďom, vírus nakazil takmer 25 000 obyvateľov krajiny. O situácii hovoril aj Asmir Begovič, brankár AC Miláno.

Keď v januári podpisoval zmluvu na polročné hosťovanie, vedel, že za jednotkou Gianluigim Donnarumom nedostane mnoho príležitostí. Ťažko však mohol tušiť, že situácia sa vyvinie takýmto spôsobom. Begoviča môže trochu upokojiť aspoň fakt, že v kádri AC Miláno nehlásia ani jedného infikovaného. Iné tímy už také šťastie nemali. 

Práve Lombardsko bolo prvou červenou oblasťou a zápasy sa najskôr hrali za zatvorenými dverami. Potom vedenie súťaže nemalo na výber a ligu pozastavilo. "Je to totálne uzavretie. Ulice sú vyľudnené, otvorené sú iba supermarkety. Idete si kúpiť trochu jedla a potom rovno hneď domov. Je to šialené," povedal brankár z Bosny a Hercegoviny. 

Begovič hovorí, že ulice pripomínajú filmové scény. "Je to veľké mesto. Žijem v meste a myslíte si, že ide o film. Ľudia povedali, že toto pripomína scény z filmov a skutočne je to tak. Nič také som predtým nezažil. Nie som si istý, že ľudia chápu, aké zlé to tu je," zamyslel sa 32-ročný reprezentant Bosny. 

"Taliansko bolo veľmi zasiahnuté. Neviem, čo je dôvodom, možno zdravotná stránka veci. Krajinu to ale zasiahlo veľmi tvrdo. Cítite spolu s krajinou, mnohými úmrtiami a nainfikovanými ľuďmi. Pre ľudí je to devastujúce," pokračoval rodák z Trebinje. 

Veci sa v krajine cestovín a pizze vyvinuli extrémne rýchlym spôsobom. Podcenili Taliani situáciu? "Bola to jedna udalosť za druhou, diali sa prakticky denne, veci sa vyvinuli veľmi rýchlo. Najskôr sa hrali klasické zápasy, potom za zatvorenými dverami a napokon as nehrali. Mali sme debatu, či by sme vôbec mali hrať. Absolútne uzavretie, celé mesto je uzavreté. Žiadne reštaurácie po 17:00 a teraz je zavreté všetko. Udialo sa to veľmi rýchlo - krok po kroku."

Napriek faktu, že spomedzi členov AC Miláno sa nik neukázal ako nainfikovaný, je absolútne nepredstaviteľné, že by sa o týždeň vrátili k tréningu. Najmä vtedy, ak bude platiť súčasné nariadenie vlády o vychádzaní len v nevyhnutných prípadoch. "Je to akási vyčkávacia hra. Netrénujeme, nebudeme trénovať až do 23. marca, ale v tomto momente vyzerá situácia tak, že sa všetko predĺži. V klube nás poslali domov a povedali "Uvidíme vás vtedy, keď vás uvidíme". Snažím sa zostať zamestnaný, nahrávam podcasty a trpezlivo čakám na to, kým budeme môcť znova hrať." 


Tagy: AC Miláno Serie A Asmir Begovič COVID-19

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Ariel Schalit

DISKUSIA