Uskutočnia sa letné olympijské hry v Tokiu? Drvivá väčšina ľudí stráca nádej

Hlavný štadión pre OH 2020 v Tokiu
Hlavný štadión pre OH 2020 v Tokiu

TOKIO - Približne 70 percent Japoncov neverí, že v lete sa uskutočnia olympijské a paralympijské hry v Tokiu. Ukázal to prieskum, ktorý v pondelok zverejnili Kjodo News. Podľa neho je 24,5 % respondentov presvedčených, že sa olympiáda konať bude, 69,9 % si myslí opak.

Olympijské hry v Tokiu sú na programe od 24. júla do 8. augusta. Paralympijské by mali odštartovať 25. augusta. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) a japonskí organizátori naďalej počítajú s ich konaním. Japonsko aktuálne eviduje 845 prípadov nakazených koronavírusom, chorobe podľahlo 27 osôb. Informovala o tom agentúra DPA.

Naopak, Coates je presvedčený, že olympiáda sa uskutoční v plánovanom termíne

 

Šéf koordinačnej komisie Medzinárodného olympijského výboru pre OH 2020 John Coates je presvedčený, že olympiáda v Tokiu sa uskutoční v plánovanom termíne. Prezident Austrálskeho olympijského výboru tvrdí, že napriek pandémii koronavírusu Hry odštartujú 24. júla.

Bývalý viceprezident MOV Dick Pound minulý mesiac uviedol, že koniec mája je posledný možný termín na prípadné zrušenie olympiády. "Je to Dickov názor. MOV nestanovil žiadny posledný termín. Do začiatku olympiády zostávajú štyri mesiace a počítame s tým, že sa uskutoční v lete v plánovanom termíne," citovala agentúra AP slová Coatesa, ktoré odzneli v rozhovore pre austrálsky Sydney Morning Herald.


Tagy: Tokio OH 2020

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Masanori Takei

DISKUSIA