Takmer tisíc nakazených ich príliš nestresuje: Slovenský majster to opísal priamo z Dánska

Milan Dratva
Milan Dratva

BRATISLAVA - Slovenský bedmintonový šampión Milan Dratva prežíva aktuálne starosti so šíriacim sa vírusovým ochorením COVID-19 v Dánsku. Nachádza sa v Holbaeku, ale má prehľad aj o vývoji situácie doma.

"Zo Slovenska počujem veľa ľudí naliehajúcich na obozretnosť ostatných a ľudia si celkovo lepšie uvedomujú hĺbku tejto hrozby. V Dánsku to neberú až tak vážne, čo je podľa mňa chyba. V Dánsku je takmer 900 prípadov pozitívnych, takže to nie je žiadna sranda. Čísla v jednotlivých krajinách stúpajú strašidelne rýchlo a my nemôžeme mať ani tušenie, kde sa zastavia," uviedol Milan Dratva pre oficiálny web Slovenského zväzu bedmintonu.

Prijaté opatrenia ho donútili improvizovať v bedmintonovej príprave. "Ohľadom bedmintonu a celkového združovania sa verejnosti je to tu však pomerne prísne. Všetky bedmintonové kluby a haly sú zatvorené a taktiež všetky posilňovne. Mne neostáva nič iné, ako trénovať na bežeckej dráhe. Rána trávim na ovále, kde absolvujem náročný bežecký plán. Popoludnia patria posilňovaniu s vlastnou váhou, funkčným cvičeniam, rehabilitácii, videoanalýze a nejakej joge. Samozrejme, mám o niečo viac voľného času. Namiesto 6 - 7 hodín teraz venujem tréningu tak dve hodiny denne. Voľný čas si vypĺňam študovaním športovej psychológie a oveľa viac komunikujem s rodinou a svetom," priblížil reprezentant SR náplň svojich súčasných dní.

Dratva nateraz vylúčil dočasnú zmenu svojho pôsobiska, aby mohol pokračovať v plnohodnotnom tréningu. "Môj tréner mi odporúčal, aby som si hľadal možnosti tréningu napríklad vo Švédsku, kde to zatiaľ vyzerá, že bedminton sa bude dať trénovať aj počas ďalšieho týždňa. Avšak osobne si nemyslím, že by to bol zodpovedný ťah a mohlo by byť problematické sa potom dostať naspäť do Dánska. Najnovšie informácie od dánskej vlády sú, že hranice sa pre vstup uzatvárajú až do 13. apríla a to môže vyvolať komplikácie pre veľkú časť tunajšieho centra, keďže všetci hráči okrem mňa už odišli do svojich rodných krajín a trénujú, ako im to vlády dovoľujú. Naše centrum sa má znovu otvoriť 30. marca, ale tieto prognózy sa môžu kedykoľvek zmeniť," vysvetlil hráč Lokomotívy Košice

Milan Dratva mal spolu s Martinou Repiskou štartovať na aprílovom európskom šampionáte jednotlivcov v ukrajinskom Kyjeve, zatiaľ však nie je zrejmé, či ME uskutočnia v pôvodnom termíne 21. - 26. 4.. "Podľa toho, ako sa táto situácia vyvíja, by ma vôbec neprekvapilo, ak sa tento turnaj napokon vôbec neuskutoční. Ľudia si začínajú uvedomovať, aký rozsiahly je tento problém s koronavírusom a musíme byť pripravení, že to môže trvať dlhšie, ako sme čakali," dodal 23-ročný Slovák.


Tagy: Milan Dratva

Zdroj:
SITA
Foto:
bedminton.sk

DISKUSIA