Na koronavírus reaguje už aj KHL: Pokračovanie play-off odložené na začiatok apríla!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

MOSKVA -Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) predĺžilo v utorok prerušenie súťaže minimálne do 10. apríla. Pokiaľ sa do tohto termínu zmiernia opatrenia v súvislosti so šírením nového koronavírusu, play off bude pokračovať druhým kolom. V opačnom prípade bude KHL informovať o ďalšom postupe.

Vedenie súťaže už v pondelok prerušilo vyraďovaciu fázu na týždeň. Z play off odstúpili fínsky Jokerit Helsinki aj Barys Nursultan z Kazachstanu, spomedzi účastníkov druhého kola zostalo v hre šesť ruských mužstiev: Ak Bars Kazaň, Salavat Julajev Ufa, Sibir Novosibirsk, CSKA Moskva, Dinamo Moskva a SKA Petrohrad.


"Prvýkrát v histórii čelíme takejto situácii. Pandémia koronavírusu prinútila ligy na celom svete, aby prerušili svoju činnosť. Fanúšikovia a hráči sú na prvom mieste a v ich záujme sme prijali toto rozhodnutie. Musíme sa prispôsobiť podmienkam, a preto žiadam o pochopenie. Ťažké časy nás spájajú, vaša podpora je dôležitá pre kluby a celú ligu," odkázal fanúšikom prezident KHL Alexej Morozov na oficiálnom webe khl.ru.

V Rusku evidujú 114 prípadov ochorenia COVID-19, nehlásia žiadne úmrtie. Celosvetovo je v 163 krajinách/regiónoch potvrdených viac ako 189-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 7500 osôb.


Tagy: KHL koronavírus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR
Foto:
atlant-mo.ru

DISKUSIA