Reprezentačný kapitán a majster sveta definitívne končí: Ďakujeme za všetko, legenda

Staffan Kronwall v reprezentačnom drese
Staffan Kronwall v reprezentačnom drese

JAROSLAVĽ - Švédsky hokejový obranca Staffan Kronwall ukončil hráčsku kariéru vo veku 37 rokov. Jeho najväčší úspech bol titul majstra sveta v roku 2013, ku ktorému doviedol Švédov v pozícii kapitána. O Kronwallovom konci informovala oficiálna stránka Lokomotivu Jaroslavľ, v ktorom pôsobil v uplynulých ôsmich sezónach.

Kronwall reprezentoval Švédsko na štyroch MS a aj na ZOH 2018 v Pjongčangu. Okrem zlata z roku 2013 má aj striebro z MS 2011 v Bratislave. V roku 2002 ho draftovalo Toronto, za "javorové listy," Washington a Calgary odohral v NHL celkovo 66 zápasov. Jeho brat Niklas Kronwwall je člen Tripple gold klubu, s kariérou skončil v roku 2019.

Najvýraznejšiu stopu zanechal v Lokomotiv Jaroslavľ, kde hral nepretržite od 2012 až 2020. V prvých dvoch sezónach vykonával funkciu asistenta kapitána, posledných päť rokov bol kapitánom mužstva. V zámorí nehral iba v NHL, v drese Hershey Bears, farmárskeho mužstva Washington Capitals, sa tešil v roku 2009 zo zisku Calder Cupu. 

Na sociálnej sieti sa s ním rozlúčil práve Jaroslavľ, kde si behom ôsmich rokov vydobyl pozíciu klubovej ikony. "Ďakujeme za všetko, legenda!"

 

 


Tagy: Lokomotiv Jaroslavľ Švédsko Staffan Kronwall

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
profimedia.sk; Twitter/HC Lokomotiv

DISKUSIA