Nebol najmenší dôvod čakať: Federácia pozastavila úplne všetky súťaže pod jej hlavičkou

Ilustračné foto
Ilustračné foto

LUXEMBURG - Európska volejbalová konfederácia (CEV) pozastavila všetky súťaže pod jej hlavičkou až do odvolania. Pôvodne odložila program do 3. apríla, po analýze vývoja šírenia koronavírusu opatrenie prehodnotila. Celosvetovo je evidovaných vyše 183-tisíc prípadov ochorenia COVID-19, 7177 ľudí zomrelo.

Rozhodnutie sa týka európskych súťaží Ligy majstrov, CEV Cupu a Challenge Cupu, tiež reprezentačných akcií vrátane Zlatej európskej ligy. Už piatok CEV oznámila zrušenie zostávajúcich turnajov v snežnom volejbale.

"Ide o zložité a bolestivé rozhodnutie, ku ktorému sme pristúpili s ohľadom na zdravie a bezpečnosť našich hráčov, funkcionárov a fanúšikov. Situáciu budeme ďalej sledovať a v spolupráci so zúčastnenými stranami budeme hľadať riešenia s ohľadom na vývoj tejto krízy," citoval prezidenta CEV Aleksandara Boričiča web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Jedinú výnimku dostali semifinálové stretnutia CEV Cupu mužov medzi ruskými družstvami Lokomotiv Novosibirsk a Zenit Petrohrad, tie odohrajú podľa plánu (19. 23. marca).


Tagy: Liga majstrov Challenge Cup Zlatá európska liga CEV CEV Cup

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Matt York

DISKUSIA