Ostatní vracajú medaily, majster však oslavuje: Zaslúžili sme si to my aj celá organizácia!

Dan Ceman na lavičke Banskej Bystrice
Dan Ceman na lavičke Banskej Bystrice

BRATISLAVA - Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica v ostatných sezónach kraľujú klziskám v Tipsport lige. Najprv dvakrát neuspeli vo finále play-off, potom štyrikrát získali titul vrátane toho za sezónu 2019/2020. Zo zatiaľ poslednej trofeje sa však radovali za netradičných okolností. Po predčasnom ukončení súťažného ročníka pre hrozbu šírenia koronavírusu Ligová rada SZĽH prisúdila "baranom" prvenstvo od zeleného stola. Takýto verdikt nahneval viacerých účastníkov Tipsport ligy, no je potrebné doplniť, že v čase prerušenia súťaže mali Banskobystričania na čele tabuľky nadstavby 12-bodový náskok pred druhým Slovanom Bratislava.

"Je to zvláštny pocit, ale stále krásny. Opäť sme majstri, hoci sme nehrali play-off a vieme, že to nie je rovnaké. Určite to môžeme svojim spôsobom osláviť. Nebudeme však mať z toho ten pocit, aký by sme mali po víťazstve v poslednom zápase play-off. Ak by sme aj titul nezískali oficiálne, mohli by sme sezónu oslavovať, pretože sme išli správnou cestou. Zaslúžili sme si to my aj celá organizácia. Takúto situáciu nemohol nikto čakať. V podstate od 2. svetovej vojny sa nestalo, že by súťaž musela byť predčasne ukončená," povedal pre klubový web tréner "baranov" Dan Ceman.

Kanadský kouč prišiel pod Urpín pred začiatkom ročníka 2018/19 a Banskú Bystricu doviedol k dvom majstrovským titulom. Predtým rovnako dvakrát triumfoval v Dánsku s tímom SönderjyskE Vojens. Zatiaľ však 46-ročný lodivod nemá kontrakt na nasledujúci ročník. "Doteraz som to neriešil, sústredil som sa na aktuálnu sezónu. Môžem povedať na klub len dobré veci. V Banskej Bystrici je skvelé prostredie, výborná organizácia. Užil som si prácu s každým okolo klubu. Bolo to perfektné, miloval som ľudí aj mesto," pokračoval.

Banská Bystrica poslúžila v ostatných sezónach ako odrazový mostík pre viacerých hráčov, ktorí zamierili za lepšími podmienkami do zahraničia. Ponuka z kvalitnejšej súťaže by možno zlákala aj zámorského trénera. "Uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Mám pred sebou ešte mesiac a pol kontraktu, takže nemôžem nič potvrdiť. Každý chce ísť v kariére vyššie. Hráči, aj tréneri. Zariadim sa aj podľa rodiny a dcéry," dodal.


Tagy: HC '05 iClinic Banská Bystrica Dan Ceman

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Radovan Stoklasa

DISKUSIA