Premier League sa ocitla v zložitej situácii: Udelenie titulu Liverpoolu? Legendy majú rozdielne názory

Virgil van Dijk sa raduje z gólu
Virgil van Dijk sa raduje z gólu

LONDÝN- Nebezpečne šíriaci sa koronavírus v kolíske futbalu spôsobil, že minimálne do 4. apríla sú zrušené všetky zápasy anglickej Premier League. Prípad nákazy vírusom SARS-CoV-2 sa v ostatných dňoch potvrdili u hráča londýnskej Chelsea Calluma Hudsona-Odoia či trénera Arsenalu Mikela Artetu. Podobne ako v prípade iných športových súťaží po celom svete je na mieste otázka, či súťaž bude pokračovať alebo ju predčasne ukončia. Bývalý šéf anglickej futbalovej asociácie (FA) Greg Dyke predpovedá prvú, pozitívnejšiu alternatívu.

Nebezpečne šíriaci sa koronavírus v kolíske futbalu spôsobil, že minimálne do 4. apríla sú zrušené všetky zápasy anglickej Premier League. Prípad nákazy vírusom SARS-CoV-2 sa v ostatných dňoch potvrdili u hráča londýnskej Chelsea Calluma Hudsona-Odoia či trénera Arsenalu Mikela Artetu. Podobne ako v prípade iných športových súťaží po celom svete je na mieste otázka, či súťaž bude pokračovať alebo ju predčasne ukončia. Bývalý šéf anglickej futbalovej asociácie (FA) Greg Dyke predpovedá prvú, pozitívnejšiu alternatívu.

Dyke sa vo svojom vyjadrení opiera najmä o fakt, že zrušenie súťaže by viedlo k obrovským finančným stratám. "Možno sa bude musieť hrať za zatvorenými dverami, aby sa mohli plniť záväzky voči vysielateľom. Tí inak nebudú platiť, čo by znamenalo stratu stoviek miliónov libier. Pokojne sa budú môcť odohrať aj tri kolá za týždeň, aby sa to splnilo," povedal Dyke pre periodikum The Times.

Názory na možné pokračovanie sezóny sa rôznia, no zväčša ide o osobné preferencie. Viceprezidentka zostupom ohrozeného West Hamu Karren Bradyová vo svojom stĺpčeku v denníku The Sun napísala, že sezóna by mala byť neplatná. Jej komentár sa nevyhol kritike. Greg Dyke povedal, že fanúšikov Norwichu City a West Hamu by potešilo zrušenie sezóny, ale jedným dychom spomína fanúšikov Leedsu United, ktorý je na prvom mieste druhej najvyššej súťaže a má namierené späť do Premier League po dlhých 16 rokoch.

Na vzniknutú situáciu reagoval aj niekdajší útočník Liverpoolu Robbie Fowler. "Každý, kto tvrdí, že Liverpool by nemal byť šampión v prípade nedokončenia sezóny, nech sa pozrie na jeho výsledky. Táto sezóna je najlepšia v histórii anglického futbalu. Hráči prekonávajú rekordy a pravdepodobne je to najlepší tím, ktorý vyhral Premier League. Áno, povedal som vyhral," napísal Fowler pre Daily Mirror.

S iným názorom prišiel najlepší strelec v histórii Premier League Alan Shearer. "Ak sezónu nemožno dokončiť, potom neexistuje spôsob ako určiť víťaza alebo zdolaného. Bolo by to tvrdé a hrozné pre niektoré kluby, najviac pre Liverpool. Nemyslím si však, že by bolo spravodlivé, keby získal titul, hoci je zrejmé, že ho nikto nedokáže dostihnúť," dodal Shearer pre The Sun.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Jon Super

DISKUSIA