Trojnásobný šampión NHL to nevidí ružovo: Stále existuje možnosť posunutia MS v hokeji

Igor Larionov
Igor Larionov

BRATISLAVA - Na máj naplánované majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji zatiaľ Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) v spolupráci s organizátormi zo Švajčiarska nezrušila. Všetko však speje k tomuto riešeniu, pretože hokej v celom svete sa počas minulého týždňa prakticky zastavil. Dôvodom je pandémia koronavírusu.

Sezónu predčasne ukončila väčšina líg v Európe, ďalšie vrátane Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sú prerušené. Podľa dvojnásobného olympijského šampióna a trojnásobného víťaza Stanleyho pohár Igora Larionova z Ruska sa svetový šampionát v roku 2020 neuskutoční.

"Miestne orgány už rozhodli o predčasnom konci hokejovej sezóny. Nikto totiž netuší, ako sa situácia s koronavírusom vyvinie. Zatiaľ sa to nekončí, ale pokračuje ďalej. Je potrebný nejaký čas, aby bolo možné vyhodnotiť, ako bude situácia vyzerať o tri alebo štyri týždne. Nevidím však reálne, aby sa turnaj konal," povedal Igor Larionov pre ruský portál Championat.com.

"Stále existuje možnosť posunutia. V každom prípade sa bavíme o podujatí, ktoré je v celosvetovom meradle nie tak veľké. Ja sám som mal plány sledovať v apríli talenty na rôznych turnajoch MS, no tie sú už zrušené," pokračoval niekdajší ruský hokejista.

Videl by aj istú možnosť, ako ďalej postupovať. "Čo tak vziať mladých hráčov a sústrediť ich na jedno miesto, kde by mohli trénovať? Je však potrebné myslieť na to, že na to sú potrebné presuny lietadlami. A chlapci nie sú práve najlepšie pripravení na to, ako dôsledne dodržiavať potrebnú hygienu," dodal Larionov.


Tagy: Igor Larionov

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Ryan Remiorz

DISKUSIA