FOTO V Anglicku kašlú na koronavírus: Davy ľudí, na trať vybehli tisícky pretekárov!

Polmaratón sa konal napriek šíriacemu sa koronavírusuPolmaratón sa konal napriek šíriacemu sa koronavírusu Zdroj: facebook - Bath Half Marathon

BATH - Celý svet zachvátila panika z koronavírusu, ale v Anglicku si z toho ťažkú hlavu nerobia. Desiatky krajín prijímajú krízové opatrenia. Je medzi nimi aj Slovensko. Ľudia sedia doma, von vychádzajú iba v nutných prípadoch, a aj vtedy sa chránia minimálne rúškom. Rušné mestá sú zrazu "mestá duchov". Všetci sa v boji proti zákernému vírusu spojili a snažia sa zamedziť jeho šíreniu. Kontakt s väčšou skupinou ľudí je extrémne nebezpečný, nakoľko takto môže vírus ľahko preskakovať z človeka na človeka. Čo je na Slovensku, nemusí byť aj v iných krajinách. Briti si dokonca zabehli polmaratón, akoby sa nič nedialo.

V Anglickom mestečku Bath sa konal tradičný Bath Half Marathon, ktorý láka tisícky bežcov. Popri trati vždy stoja ľudia a povzbudzujú súťažiacich. Podobné akcie sa všade vo svete rušia. Za obeť padli aj celé ligy či obrovské podujatia. Polmaratón v Bath napriek koronavírusu prilákal tisícky ľudí. Na štart sa postavilo približne 6200 bežcov a ďalší ľudia stáli pri trati.

Podľa britského predsedu vlády Borisa Johnsona si ľudia budujú kolektívnu imunitu. To samozrejme prinesie obete na životoch, nakoľko koronavírus vie aj zabíjať. Hoci sú najviac ohrození starí a chorí ľudia, vírus už skolil aj mladých. V dave športovcov sa vírus mohol rapídne rozšíriť.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Bath Half Marathon
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: facebook - Bath Half Marathon
  • Zdroj: športky

Súvisiace články