Športová ikona mení tím po 20 rokoch: Absolútny rekordér hľadá nový domov

Tom Brady sa raduje z piateho titulu
Tom Brady sa raduje z piateho titulu

FOXBOROUGH - Rozohrávač Tom Brady prvýkrát zmení v zámorskej súťaži amerického futbalu NFL klub. Po dvadsiatich rokoch mu vyprší zmluva s New England Patriots a od stredy môže podpísať zmluvu s iným tímom.

Brady sa v organizácii Patriots vypracoval na najúspešnejšieho quarterbacka v histórii NFL. Rekordných šesťkrát triumfoval v Super Bowle (2001, 2003, 2004, 2014, 2016, 2018), vo finále sa predstavil deväťkrát, tiež v tomto ohľade drží maximum súťaže. "Aj keď bude moja kariéra pokračovať inde, vážim si všetko, čo sme dosiahli. Som vďačný za všetky naše tímové úspechy," citovala stanovisko 42-ročného Američana agentúra AFP. Za Najužitočnejšieho hráča (MVP) Super Bowlu ho vyhlásili v rekordných štyroch prípadoch, za MVP sezóny tri razy (2007, 2010, 2017).

Vlani sa stal najstarším rozohrávačom s víťazstvom v Super Bowle, keď New England vo veku 41 rokov doviedol k triumfu nad Los Angeles Rams. Patria mu aj ďalšie rekordy, na konte má najviac víťazstiev spomedzi quarterbackov (219) či najviac zápasov s minimálne dvoma touchdownovými prihrávkami (173). Vo veku 40 rokov sa stal najstarším držiteľom ocenenia pre MVP NFL. Jeho odchodom z Patriots sa skončila aj spolupráca s trénerom Billom Belichickom. Ten viedol Bradyho počas celej doterajšej kariéry. Hoci rozohrávača si klub vybral v drafte 2000 až zo 199. miesta, táto dvojica sa stala jednou z najslávnejších v dejinách súťaže.


Tagy: Tom Brady New England Patriots

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA