Hapal je v kontakte s reprezentačnými hráčmi: Niektorí sú v karanténe, všetci sú zatiaľ v poriadku

Tréner reprezentácie Slovenska Pavel HapalTréner reprezentácie Slovenska Pavel Hapal Zdroj: TASR - Michal Svítok

OLOMOUC - Tréner slovenskej reprezentácie Pavel Hapal sledoval rozhodnutie Európskej futbalovej únie (UEFA) o odložení ME i barážového duelu s Írskom doma v Olomouci. Podľa informácií, ktoré má o svojich zverencoch, sú všetci v poriadku, hoci niektorí sa pre pandémiu nového koronavírusu nachádzajú v karanténe.

Hapal je v neustálom kontakte najmä so svojím realizačným tímom. "Píšeme si denne a informujeme sa navzájom, nielen čo sa týka pracovných vecí, ale aj o súkromí. Aj s hráčmi som v kontakte. Viem, že niektorí sú v karanténe, ale hlavné je, že všetci sú zatiaľ v poriadku. Myslím si, že je dobré, že ich podchytili takto skoro. Teraz je potrebné, aby sme všetci dodržiavali disciplínu a aby sme boli zodpovední. Aby sa táto situácia čím skôr skončila a aby sme sa opäť mohli vrátiť do normálneho života," povedal 50-ročný Čech v rozhovore pre stránku futbalsfz.sk.

V štrnásťdňovej karanténe je aj obranca Herthy Berlín Peter Pekarík, ktorého nemenovaný spoluhráč mal pozitívny test na koronavírus: "Hovoril som s ním ešte predtým, ako vyšla najavo informácia o jeho spoluhráčovi. Bolo to pred zápasom, ktorý napokon odložili. Peťo v ňom mal nastúpiť v základnej zostave, čo znamená, že už bol v poriadku. Laboroval totiž so zraneným lýtkovým svalom. Teraz viem len, že je síce v karanténe, ale je v poriadku." So zranením bojuje aj brankár Martin Dúbravka z Newcastlu United: "Podľa toho, čo viem, to nie je nič vážne, hoci keby sme mali zraz teraz v marci, museli by sme sa zaobísť bez neho. Verím, že baráž sa nakoniec v tom júni hrať bude a Martin už vtedy bude fit a k dispozícii."

Dúbravka má viac na času na zotavenie sa po utorňajšom rozhodnutí UEFA. Semifinále play off Ligy národov o postup na EURO proti Írsku odložila na jún, záverečný turnaj až na leto budúceho roka. "Musím sa priznať, že vnútorne mi to tak nejako bolo jasné ešte skôr, ako UEFA o tom oficiálne rozhodla. Veď nielen ja, ale všetci sme vnímali, čo sa okolo nás deje. Už keď sa rozhodlo, že sa zápas bude hrať pred prázdnymi tribúnami, tak mi moje vnútorné ja hovorilo, že tento barážový duel sa v marci hrať nebude. Myslím si, že je to tak správne, keďže všetkým nám ide v prvom rade o zdravie," dodal Hapal.

Viac o téme: Pavel Hapal Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články