Akoby sa ich vírus zatiaľ ani netýkal: Národný tím plánuje prípravu na olympiádu

James Harden vtipkuje so spoluhráčmi počas tréningového kempu americkej reprezentácie v roku 2018
James Harden vtipkuje so spoluhráčmi počas tréningového kempu americkej reprezentácie v roku 2018

NEW YORK - Realizačný tím basketbalovej reprezentácie USA zatiaľ plánuje prípravu na letné OH 2020 v Tokiu v normálnom režime. Potvrdil to asistent obhajcu zlata Steve Kerr.

Kerr, ktorý je trénerom klubu NBA Golden State Warriors, na tlačovej konferencii uviedol, že je v úzkom kontakte s hlavným trénerom USA Greggom Popovichom, koučom San Antonia Spurs. Robia plány na prípravu aj s ďalšími dvoma asistentmi - trénerom Atlanty Hawks Lloydom Pierceom a kormidelníkom Villanovy Jayom Wrightom. Pripustil však, že pandémia koronavírusu im robí starosti.

"Všetko sa teraz ocitlo akoby vo vzduchu. Nedáva to zmysel. Nevieme, či príde odklad alebo nie. Obávame sa, čo nás čaká v nasledujúcich dňoch, rovnako tak aj celý svet. My plníme náš plán a to je asi tak všetko, čo môžeme robiť," citovala Kerra agentúra AP.

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) aj japonskí organizátori trvajú na tom, že sa olympiáda bude konať v stanovenom termíne 24. júla až 9. augusta. Celosvetovo je v 163 krajinách/regiónoch potvrdených viac ako 203-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu viac ako 8 229 osôb.


Tagy: NBA USA OH 2020 Tokio 2020

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/John Locher

DISKUSIA