Spolupatričnosť a veľké činy v ťažkých časoch: Tenisová hviezda ukázala zlaté srdce!

Simona HalepováSimona Halepová Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

BUKUREŠŤ - Aj tenisové hviezdy zintenzívňujú svoju úsilie v snahe zmierniť dopady koronavírusu, či už ide o pomoc pri vybavení nemocníc či zraniteľným skupinám obyvateľstva. V tenisovom kolotoči je pre pandémiu pauza minimálne do 2. mája, a tak sa aj tenistky venujú tejto ušľachtilej činnosti.

Čerstvým príkladom je najlepšia Rumunka Simona Halepová, ktorá prejavila solidaritu zdravotníckym pracovníkom vo svojej krajine. Dvojnásobná grandslamová víťazka darovala vybavenie pre nemocnice v Bukurešti a Konstance. Informáciu priniesol oficiálny web WTA.

"Sme vďační za statočnosť našich zdravotníckych pracovníkov v týchto ťažkých časoch. Je to vynikajúca príležitosť ukázať podporu a zodpovednosť voči našim životom i ľudom okolo nás. Aj keď my sme doma, lekári a zdravotnícky personál vynakladajú veľké úsilie na liečenie a záchranu každého života tým, že sa vystavujú nebezpečenstvu pre všeobecné dobro," uviedla Halepová.

Šampiónka Roland Garros 2018 a Wimbledonu 2019 prezradila aj detaily svojej pomoci rumunskému zdravotníctvu, ktorej potvrdilo približne 200 nakazených koronavírusom. "Rozhodla som sa venovať finančnú čiastku na nákup potrebného vybavenia a zdravotníckeho materiálu, peniaze poputujú priamo k lekárom v Bukurešti a Constance. Vyzývam každého, kto môže prispieť k spoločnému úsiliu v boji proti tomuto vírusu. Dávajme na seba pozor, buďme zodpovední a zostaňme pozitívni," poznamenala Halepová, ktorá nie je jedinou pomáhajúcou hráčkou. Kanaďanka Bianca Andreescová a Američanka Caty McNallyová venovali podpísané tenisové rakety nadácii Athletes For Relief.

Viac o téme: Rumunsko Simona Halepová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Kamran Jebreili
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články