Namiesto boja o medaily skončila v sklade: Koronavírus je potrebné čím skôr zastaviť

Janine Flocková
Janine Flocková

BRATISLAVA - Pôvodne mala letieť do USA na preteky v Lake Placid, ktoré mali byť generálkou na majstrovstvá sveta v roku 2021. Rakúska reprezentantka v skeletone Janine Flocková (30) namiesto toho ako armádna športovkyňa funguje vo veľkosklade s jedlom v súčasnej kríze spôsobenej pandémiou koronavírusu. Od utorka je trojnásobná majsterka Európy jedným zo 150 rakúskych športovcov, ktorí patria pod rezort obrany a pomáhajú ako podpora pri zásobovaní supermarketov potravinami. Ďalším je napríklad slalomár Dominik Raschner. Celkovo majú Rakúšania pre tento účel v službe verejnosti aktuálne v akcii 900 vojakov, o dobrovoľnú službu verejnosti prejavilo záujem 2500 civilistov.

Plocková pracuje v Rietzi v okrese Imst v spolkovej krajine Tirolsko. "Cítim sa výborne. Myslím si, že je to skvelá príležitosť, ako môžem pomôcť ľuďom. Vyzývam týmto všetkých, ktorí nemajú neodkladnú prácu alebo práve nepomáhajú iným, aby zostali doma. V takejto vážnej situácii sa musíme viac pozerať jeden na druhého," uviedla Plocková, cituje ju portál ORF.

Na otázku, či má aktuálne čas aj na športovanie, odpovedala: "Doma môžem robiť silový tréning, stabilizačné cviky a trochu aj vytrvalosť. Keď idem na prechádzku, tak iba sama alebo s partnerom Matthiasom. Zdravie je na prvom mieste, nie šport."


Tagy: Janine Flocková

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA