Ak sa jeho slová potvrdia, šampión Fury príde o tituly aj kariéru: Verejnosť musí poznať pravdu!

Tyson Fury Tyson Fury Zdroj: SITA/AP/Isaac Brekken

LONDÝN - Britský antidopingový výbor sa bude venovať obvineniam, ktoré sa objavili v médiách. Podľa nich istý farmár priznal, že dostal finančnú ponuku za poskytnutie alibi pre profesionálneho boxera Tysona Furyho. Majster sveta v ťažkej váhe dostal v roku 2017 retrospektívne dvojročný trest za pozitívny dopingový test na nandrolon z roku 2015. Tvrdil, že to spôsobila konzumácia mäsa z údajne nekastrovaných diviakov.

Farmár Martin Carefoot uviedol, že poskytol Furymu a jeho bratrancovi Hugiemu spomenuté mäso, ale v rozhovore pre britský denník The Mail vyrukoval s verziou, že mu ponúkli 25 000 libier, aby si tento príbeh vymyslel a pomohol im tak zbaviť sa dopingových obvinení. Farmár v médiách poprel, že by choval nekastrované diviaky: "Je mi zle z tých klamstiev. Verejnosť musí poznať pravdu. Nikdy som nechoval divoké prasce ani som ich nikdy nezabíjal." Furyho tím ho mal v roku 2016 osloviť s tým, aby dosvedčil opak. Za klamstvo mal zinkasovať 25 tisíc libier, ale štyri roky od uzavretia dohody farmár nevidel ani jedno jediné penny! 

Furyho promotér Frank Warren označil farmárove výroky za poburujúce množstvo odpadu. "Necháme to na posúdenie Britským antidopingovým výborom (UKAD), ale neočakávame, že sa to bude ďalej riešiť," uviedol Warren, ktorý tiež prezradil, že s farmárom v minulosti hovoril. Ten chcel po ňom peniaze výmenou za mlčanie.

Tyson Fury je nový Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Isaac Brekken

Stanovisko k prípadu poskytol aj spomenutý antidopingový orgán: "Vždy preskúmame všetky potenciálne dôkazy v súvislosti s akýmkoľvek prehreškom proti dopingu a v prípade potreby podnikneme ďalšie kroky s jeho vyšetrovaním."

Fury zatiaľ verejne nekomentoval príbeh zo spomenutých novín. V novembri 2015 sa stal šampiónom organizácií WBA, IBF a WBO, keď zdolal Vladimira Klička. Ak by sa ale podvod potvrdil, boxerský šampión by mohol dostať zákaz až na osem rokov, čo by určite znamenalo predčasný koniec jeho kariéry a tiež stratu vydobytých titulov. 

Či ide o pravdivý príbeh, alebo Carefoot len hľadá spôsob, ako by si prilepšil, to je už na posúdení a rozhodnutí UKAD. Faktom zostáva, že Fury je stále neporazený šampión WBC a v kariére ho čakajú ešte dva zápasy. Tretí duel s Deontayom Wilderom a následne zápas o všetko s Anthonym Joshuom (23-1).

Viac o téme: Tyson Fury Frank Warren Martin Carefoot
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Isaac Brekken
  • Zdroj: SITA, športky

Súvisiace články