Výborné správy z motoristického sveta: Celý tím F1 absolvoval negatívne testy na vírus

Tím F1 McLarenTím F1 McLaren Zdroj: SITA/AP/Mark Ralston

MELBOURNE - Mechanik tímu F1 McLaren, ktorý mal pozitívny nález na nový koronavírus, už nevykazuje symptóny ochorenia COVID-19. Vedenie stajne v informovalo, že aj sedem ďalších zamestnancov tímu, ktorí sa podrobili testom malo negatívne výsledky.

Pre istotu 16 členov tímu zostane ešte týždeň v karanténe, ako im to odporučili austrálske úrady. Tím by sa mohol vrátiť do vlasti budúci týždeň. Zamestnanec McLarenu mal pozitívny test uplynulý štvrtok, tím v reakcii okamžite odvolal svoju účasť na Veľkej cene v Melbourne. Úvodné podujatie sezóny potom organizátori podľa očakávania zrušili.

Organizátori F1 po zrušení Veľkej ceny v Melbourne odložili aj následné tri podujatia v Bahrajne, Vietname a Číne. V ohrození sú aj ďalšie VC v Holandsku, Španielsku a Monaku. Podľa agentúry DPA by najreálnejšie mohla nová sezóna odštartovať 7. júna, keď sa má konať Veľká cena Azerbajdžanu. Tá bola pôvodne v kalendári až ôsma v poradí.

Celosvetovo je v 170 krajinách/územiach potvrdených viac ako 218-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 8800 osôb.

Viac o téme: F1 McLaren
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Mark Ralston
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články