Šatan nechcel, aby bola Bystrica vyhlásená za majstra: Takýto 'právny' titul by som neprevzal!

Miroslav ŠatanMiroslav Šatan Zdroj: TASR/Dano Veselský

BRATISLAVA - Koronavírus tvrdo zasiahol bežný, ale aj športový svet na Slovensku. Tipsport Liga sa skončila ešte pred začatím play-off. Niektoré okolité ligy sa rozhodli neudeliť titul majstra, u nás sa tak nestalo. Znovu sa mohla radovať Banská Bystrica, ktorá bola priebežne prvá. Play-off je však úplne iná súťaž, v ktorej sa môže stať hocičo. O udelení titulu v konečnom dôsledku rozhodovali traja muži. Jediný, kto titul nechcel udeliť, bol prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Domácou scénou rezonuje rozhodnutie Ligovej rady, riadiaceho orgánu Tipsport Ligy, ktorá po predčasne ukončenej sezóne určila konečné poradia a vyhlásila víťaza. Titul pripadol Banskej Bystrici, prvému tímu v tabuľke. Striebro získali hráči Slovana Bratislava, bronz Košičania. Oba tímy cenné kovy neprijali a spolu s mnohými členmi či subjektmi hnutia vyjadrili nesúhlas s postupom Ligovej rady.

Šéf Pro-Hokeja Richard Lintner argumentoval, že orgán konal v súlade so stanovami a poriadkami SZĽH. S pridelením Pohára Vladimíra Dzurillu nesúhlasil, Richard Lintner a Igor Guryča boli za. "Ja by som si z úcty ku všetkým ostatným hráčom takýto 'právny' titul neprevzal. Nemá športovú hodnotu. Predpis je zastaralý a podľa môjho názoru umožňuje dvojitý výklad. Ligová rada titul udeliť spravidla môže, ale nemusí. To, že ho po telefonickom hlasovaní pridelila Banskej Bystrici, síce neporušilo pravidlá, ale môže to naštrbiť vzťahy medzi klubmi samotnými. V takejto mimoriadnej situácii, ktorá snáď od druhej svetovej vojny nenastala, by som ja osobne udelil iba pohár Dušana Pašeka pre víťaza základnej časti,“ vyjadril sa šéf zväzu.

Viac o téme: Miroslav Šatan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Dano Veselský
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články