Vedenie NBA myslí na fanúšikov a ukulo plán: Potrebujú odreagovanie a hocijaké rozptýlenie

Adam Silver, komisár NBA
Adam Silver, komisár NBA

NEW YORK – Komisár basketbalovej NBA Adam Silver verí, že sa súťaž napokon dohrá. Fanúšikom však chce ponúknuť odreagovanie od negatívnych správ už počas nútenej prestávky. Vedenie súťaže zvažuje usporiadanie obrovskej verejnej zbierky, ktorej súčasťou by bol aj basketbalový zápas.

Ešte predtým by však museli hráči podstúpiť testovanie a následnú izoláciu, aby sa takáto akcia mohla vôbec uskutočniť. "Ľudia uviazli vo svojich domovoch a myslím si, že by ocenili akúkoľvek formu rozptýlenia,“ citovala Silvera agentúra AP.

NBA prerušili minulý štvrtok na tridsať dní. Medzičasom však americké úrady odporučili predĺženie zákazu konania podujatí s účasťou nad päťdesiat osôb až na osem týždňov. “Som optimista od prírody. Chcem preto veriť, že sa nám podarí zachrániť minimálne časť sezóny. Netrúfam si však odhadovať dokedy bude táto situácia trvať, a preto je možné, že budeme musieť zmeniť formát súťaže," dodal 57-ročný funkcionár.

Vedenie ligy včera oznámilo, že počas pozastavenia umožní všetkým záujemcom využívať funkciu NBA League Pass zadarmo. Priaznivci si môžu prostredníctvom nej skrátiť čas sledovaním starších zápasov a zostrihov z rôznych sezón. 


Tagy: NBA Adam Silver

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP/Jae C. Hong

DISKUSIA