Obrovské gesto slávnej ikony z NBA na pomoc ľudom: Toto by hocikto len tak neurobil

Charles Barkley
Charles Barkley

LEEDS - Bývalý výborný americký basketbalista Charles Barkley finančne pomôže s výstavbou dostupného bývania pre ľudí v jeho rodnom meste. Päťdesiatsedemročný filantrop a televízny analytik sa z tohto dôvodu rozhodol vydražiť olympijskú medailu a rovnako cenu MVP určenú najužitočnejšiemu hráčovi NBA, ktorú získal v roku 1993.

"Nemyslím si, že sa musím producírovať so zlatou medailou alebo trofejou MVP aby ľudia vedeli, že som Charles Barkley, takže predám tie 'haraburdy'," uviedol Barkley podľa CNN.

Vďaka výťažku z aukcie by mohlo v Leedse v Alabame pribudnúť dvadsať domov. Barkley podľa vlastných slov nebude za trofejami smútiť, keďže až do smrti jeho babičky boli u nej v dome.

Barkleyho dcéra si vraj želá, aby si otec jednu z medailí nechal - tú z Barcelony 1992, kde bol s priemerom 18 bodov na zápas najlepším strelcom originálneho Dream Teamu. Pod zlato spod piatich kruhov sa 198 cm vysoký krídelník podpísal aj v Atlante 1996.

Barkley ukončil kariéru v NBA v roku 2000 s priemermi 22,1 bodu, 11,7 doskoku a 3,9 asistencie. Obliekal si postupne dresy Philadelphie, Phoenixu a Houstonu.


Tagy: Charles Barkley

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP Photo/Pat Sullivan

DISKUSIA