Šef Dortmundu sa po kritike vzdá časti odmien: V lige je veľa solidarity, ale sme aj konkurenti

Hans-Joachim Watzke
Hans-Joachim Watzke

BRATISLAVA - Šéf popredného nemeckého futbalového klubu Borussia Dortmund Hans-Joachim Watzke sa rozhodol svojím dielom pomôcť zmierniť dopady pandémie koronavírusu. Podľa informácií v magazíne Kicker sa vzdá časti svojej finančnej odmeny. Z klubových zdrojov sa podarilo zistiť, že Watzke si bude svoj plat krátiť o jednu tretinu až dovtedy, kým sa opäť neroztočí bundesligový kolotoč. Vedenie bundesligistu a ani samotný 60-ročný funkcionár sa k tomu oficiálne nevyjadrili.

O tom, že to nie sú len nejaké drobné peniaze, svedčí aj skutočnosť, že v predchádzajúcej sezóne 2018/2019 dostal Watzke pevne stanovenú ročnú odmenu 1,9 milióna eur, čo predstavuje čiastku takmer 160 000 eur mesačne.

Výkonný šéf Borussie čelil v ostatnom čase masívnej kritike za svoje vyjadrenia. Najväčší rozruch vyvolali jeho slová o možnej finančnej pomoci klubom. "V tejto lige je veľa solidarity, ale toto sú obchodné spoločnosti a úprimne sme aj konkurenti. Musíme citlivo posúdiť, čo je ešte súčasťou hospodárskej súťaže a čo už nie," vyhlásil Watzke, ktorý klub v marci 2005 zachránili pred insolventnosťou.


Tagy: Borussia Dortmund Hans-Joachim Watzke

Zdroj:
SITA
Foto:
bvb.de

DISKUSIA