Drastický zásah do turnajového kalendára: Je vo hviezdach, kedy sa život vráti do zaužívaných koľají

Dominic Thiem
Dominic Thiem

BRATISLAVA - Svetom šíriaci sa koronavírus spôsobil odklad pokračovania tenisovej sezóny na 7. júna a najmä vynechanie hlavnej časti súťažného ročníka na antuke. To všetko neprivítal s nadšením ani Rakúšan Dominic Thiem, ktorý sa v posledných rokoch prepracoval na pozíciu svetovej dvojky v hre na antuke hneď za dlhodobého kráľa tohto povrchu Rafaela Nadala. Práve títo dvaja hráči v posledných dvoch rokoch obstarali finálový zápas na Roland Garros v Paríži. Antukový superturnaj by sa tento rok mal odohrať namiesto klasického jarného termínu až na prelome septembra a októbra (20.9. - 4.10.).

"Antuková sezóna je zrušená a tri mesiace sa vôbec nebude hrať. Je to drastický zásah do nášho turnajového kalendára, ale musíme ho zdieľať aj so zástupcami iných športov," uviedol Dominic Thiem podľa webu laola1.at. a ďalej pokračoval: "Je jasné, že teraz zasiahli do našich životov dôležitejšie veci, na ktoré sa musíme koncentrovať. Svoju myseľ teraz musíme nastaviť inak. Nie je to jednoduchá situácia, najmä keď nevieme, ako máme správne postupovať."

Finalistu nedávneho Australian Open čakajú tri mesiace bez tenisu, chce sa však v rámci možností pripraviť na sezónu na tráve. Tá by sa podľa predpokladaného scenára zatiaľ mala v tomto roku odohrať. "Momentálne nemôžem trénovať a som na tom rovnako ako väčšina ľudí. Udržiavať sa po fyzickej stránke môžem iba doma. Samozrejme, budem dodržiavať nariadenia rakúskej vlády. Vynasnažím sa zostať v kondícii a zdravý. To je zo všetkého najdôležitejšie," pokračoval 26-ročný rodák z Wiener Neustadtu.

Na otázku, ako dlho môže trvať súčasná celosvetová kríza, ktorá bude mať za následok aj tisícky ľudských životov, odpovedal: "Je vo hviezdach, kedy sa všetko rozbehne a život sa vráti do zaužívaných koľají. Zatiaľ musíme zostať trpezliví a čakať na zodpovedanie mnohých otázok."


Tagy: Dominic Thiem

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Dita Alangkara

DISKUSIA