Aj v Třinci sa rozhodli pomôcť v boji proti šíreniu koronavírusu: Dravecký nosí rúško od manželky

Vladimír Dravecký
Vladimír Dravecký

TŘINEC - Česká extraliga podobne ako väčšina hokejových súťaží v Európe musela pod vplyvom pandémie koronavírusu predčasne zrušiť zvyšok sezóny. V krajine nevyhlásili nového majstra a súťažný ročník sa skončil pre všetkých hráčov. Organizácia nateraz posledného českého šampióna HC Oceláři Třinec (tiul v ročníku 2018/2019, pozn.) sa rozhodla svojou troškou prispieť v boji proti šíreniu ochorenia COVID-19.

Keďže v Česku je rovnako ako na Slovensko nedostatok ochranných prostriedkov, v klube sa rozhodli pristúpiť k výrobe ochranných rúšok a k tejto činnosti nabádajú aj svojich fanúšikov. Svojpomocne vyrobené ochrany úst a nosa potom zbierajú a prostredníctvom miestnej radnice distribuujú najohrozenejšej skupine obyvateľov - osobám nad 70 rokov.

"Nie je to nič komplikované, preto nám spontánne napadlo, že by sme chceli byť v tejto neľahkej situácii prospešní," vysvetľuje na klubovom webe "oceliarov" Eva Adamská, manželka kapitána Martina Adamského. Výroba jedného rúška jej zaberie približne 20 minút. "Zvládne to každý," doplnila.

Doma zhotovené rúško nosí aj slovenský útočník Třinca Vladimír Dravecký, ochrannú pomôcku mu vyrobila jeho manželka. "Ľudia, nepodceňujte túto situáciu. Chráňte seba aj svojich blízkych. Tiež dbajte na hygienu rúk. Ide o vážny celosvetový problém, kde osobný prístup každého z nás rozhodne o tom, ako celú situáciu zvládneme. V takom prípade nosenie rúška nie je žiadna hanba," vysvetľuje aj apeluje košický rodák, ktorý v Třinci pôsobí už od leta 2014.


Tagy: Vladimír Dravecký HC Oceláři Třinec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook - HC Oceláři Třinec

DISKUSIA