Skvelá správa v boji s koronavírusom: Tímy F1 pomôžu pri riešení kľúčového problému!

Chase Carey (vpravo)Chase Carey (vpravo) Zdroj: SITA/AP - Vincent Thian

PARÍŽ - Tímy motoristického seriálu F1 začali spolupracovať s vládnymi a zdravotníckymi inštitúciami na riešení problému zvyšujúceho sa dopytu po ventilátoroch v období koronavírusovej krízy. Prístroje pomáhajú pacientom s dýchacími ťažkosťami, ktoré sú jedným z následkov ochorenia COVID-19.

Väčšina tímov F1 pracuje na tom, aby využili svoje technické vybavenie na zvýšenie výroby. "Komunita F1 sa zapája do diskusie o tejto otázke so všetkými relevantnými stranami a včas poskytneme ďalšie podrobnosti," zverejnila Formula One Group stanovisko prostredníctvom svojho hovorcu, ktoré citovala aj BBC.

Niektoré tímy F1 majú divízie aplikovaných technológií, ktoré by mohli priamo prispieť k zlepšeniu výrobnej kapacity ventilátorov, najmä vo Veľkej Británii a Taliansku vďaka stajniam McLaren, Red Bull, Williams, Mercedes a Ferrari. Odhaduje sa, že Veľká Británia bude potrebovať ďalších 20.000 ventilátorov na zvládnutie krízy. V krajine evidujú vyše 3200 nakazených a 144 mŕtvych. Celosvetovo zaznamenali takmer 240-tisíc prípadov a takmer 10.000 úmrtí.

Pomoc tímov formuly 1 prichádza po podobnom kroku rodiny Agnelliovcov, ktorá kontroluje spoločnosti Ferrari a Fiat a ktorá darovala 10 miliónov eur talianskej vláde na boj proti epidémii koronavírusu. Súčasťou pomoci bola aj kúpa 150 ventilátorov a poskytnutie vozového parku na distribúciu jedla a liekov.

Viac o téme: F1 Formula One Group
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Vincent Thian
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články