Okamžité nariadenie NBA: Stop spoločným tréningom, nákazu avizujú ďalšie tri kluby

Ilustračné foto
Ilustračné foto

NEW YORK - Vedenie NBA nakázalo všetkým 30 klubom, aby kvôli riziku šírenia koronavírusu od piatku uzavreli akékoľvek tréningové centrá. Do týchto priestorov nebudú mať podľa informácií ESPN až do odvolania prístup basketbalistsi ani ďalší členovia tímu. Nákaza sa objavila už v štyroch ligových kluboch.

NBA prerušila súťaž 12. marca po tom, čo mal ako prvý hráč pozitívny test Rudy Gobert z Utahu. Po francúzskom pivotovi sa nákaza preukázala i u jeho tímového kolegu Donovana Mitchella a Christiana Wooda z Detroitu. Práve Detroit Pistons hrali proti Utahu v inkriminovanom období a Wood sa ako center stretol v osobných súbojoch s Gobertom. Tento týždeň ohlásil ďalšie štyri prípady aj Brooklyn, kde je medzi nakazenými aj hviezdny šampión Kevin Durant, jedného infikovaného oznámil aj Denver. 

Vedenie NBA až do včerajška povoľovalo hráčom a členom realizačného tímu stretávať sa v klubových priestoroch pri dodržaní určitých podmienok. Teraz už nesmú hráči trénovať v tímových centrách ani v iných verejných zariadeniach. Majú sa obmedziť na domáce prostredie a von vychádzať minimálne. Prvý prípad nákazy ohlásila i NFL, súťaž amerického futbalu. Pozitívny test mal tréner New Orleans Saints Sean Payton. 

Infikovaných hlásia aj Los Angeles Lakers

NBA oznámila ďalšie prípady nakazených koronavírusom. Pozitívny test u svojich hráčov alebo členov realizačného tímu najnovšie oznámili zástupcovia Bostonu Celtics, Los Angeles Lakers a Philadelphie 76ers. Infekcia tak už zasiahla sedem klubov z ligy. Nákazu ako jediný verejne potvrdil bostonský rozohrávač Marcus Smart. Fanúšikov uistil, že sa mu darí dobre a nemá žiadne závažné symptómy. 

Kluby nezverejnili totožnosť infikovaných. Philadelphia ohlásila tri prípady bez toho, aby upresnila, či ide o hráčov alebo členov realizačného tímu, Lakers evidujú dvoch nakazených basketbalistov. Fanúšikovia na sociálnych sieťach sa okamžite vyjadrili s obavami, aby nešlo o LeBrona Jamesa. 


Tagy: NBA Brooklyn Nets Los Angeles Lakers NFL Utah Jazz New Orleans Saints koronavírus Sean Payton

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Neil Redmond

DISKUSIA