Pohľad futbalového prezidenta nie je príliš optimistický: Úprimne povedané, nevidím to tak

Ilustračné foto
Ilustračné foto

PARÍŽ - Prezident francúzskej futbalovej federácie (FFF) Noel Le Graet tvrdí, že aktuálny ročník tamojšej Ligue 1 ani ďalšie európske súťaže vrátane kontinentálnych pohárov sa reálne nemôžu skončiť skôr ako v polovici júla. Európska futbalová únia (UEFA) v utorok rozhodla o preložení ME 2020 na budúci rok, aby sa do 30. júna podarilo dohrať klubové súťaže na "starom kontinente", ktoré sú momentálne s výnimkou Bieloruska prerušené pre šíriacu sa pandémiu koronavírusu.

"Úprimne povedané, nevidím to tak, že sa nám podarí skončiť do 30. júna," povedal Le Graet pre francúzsky denník L´Equipe. Ponúkol aj ďalšie plánované opatrenie, z ktorého by mohla profitovať celá futbalová Európa: "FFF chce UEFA a všetkým jej členom predložiť návrh, aby sme v snahe dokončiť sezónu 2019/2020 hrali minimálne do 15. alebo 20. júla."

Podľa Le Graeta neexistuje žiadne iné riešenie. Pomôže iba čo najväčšie natiahnutie kalendára, a to aj na úkor týždňov či mesiacov z budúcej sezóny 2020/2021. "Vezmite si do úvahy Taliansko, Španielsko alebo Francúzsko. Už teraz vidíme, že kluby z týchto krajín nebudú schopné začiatkom apríla obnoviť tréningový proces," podotkol.

Le Graet zároveň verí, že futbalistom zvyknutým končiť ligové ročníky v máji nebude prekážať dlhšia aktuálna sezóna. "Myslím si, že hráči sú dosť múdri a v pohode budú hrať niekoľko týždňov navyše. A tí, ktorým sa nebude chcieť, skrátka nebudú hrať," skonštatoval funkcionár, ktorý stojí na čele FFF od roku 2011. V rokoch 1991 - 2000 bol prezidentom Ligue 1.


Tagy: Ligue 1

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Thibault Camus

DISKUSIA